Menu

Doplňte si sami originální inkoust a tiskněte levně

07.04.2012 17:07 | Redakce Chip + Přidat komentář
Doplňte si sami originální inkoust a tiskněte levně

Doplňte si sami originální inkoust a tiskněte levně | foto: CHIP

Společnost Epson uvádí na trh svou první řadu inkoustových tiskáren vybavených integrovaným systémem velkokapacitních inkoustových nádržek. Tiskárny nabízejí uživatelům možnost doplnění inkoustových nádržek a nabízí tak podle výrobce mimořádně nízké náklady na tisk jedné stránky.

Nová řada tiskáren zahrnuje modely Epson L800, L200 a L100. Všechny jsou vybaveny technologií Epson Fast Ink Top-up (FIT), jejíž součástí jsou vzduchotěsná víka a filtry, které minimalizují únik inkoustu. Do tiskáren můžete sami doplnit inkoust pomocí lahviček.

Jednoúčelová fototiskárna L800 je dodávána se šesti 70ml lahvičkami inkoustu určenými k doplnění inkoustových nádržek v černé, azurové, purpurové, žluté, světlé azurové a světlé purpurové barvě, přičemž nabízí nízké provozní náklady, které dosahují 0,862 Kč na fotografii o velikosti 10 x 15 cm. Uživatelé mohou tisknout kvalitní fotografie bez okrajů až do formátu A4. K dispozici mají také funkci přímého tisku na potisknutelné disky CD a DVD. Fotografii o velikosti 10 x 15 cm lze vytisknout za 12 sekund.

Multifunkční zařízení L200 dokáže snadno a rychle tisknout, skenovat a kopírovat dokumenty, zatímco model L100 je jednoúčelovou tiskárnou určenou uživatelům, kteří funkce skenování a kopírování nevyžadují. S oběma modely je také dodávána sada čtyř samostatných 70ml lahviček s inkoustem společně se dvěma náhradními černými inkousty. Tyto tiskárny jsou schopné vytisknout až 4000 stránek černobíle a 6500 stránek barevně, zatímco nízké provozní náklady dosahují 0,039 Kč na černobílou a 0,11 Kč na barevnou stránku. Dvě náhradní lahvičky s černým inkoustem dále zvyšují výtěžnost černobílého tisku o 8000 stránek.

V České republice je možné zakoupit modely L800, L200 a L100 od dubna 2012 za doporučenou maloobchodní cenu vč. DPH od 7508 Kč, 5034 Kč, respektive 4001 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení