Menu

Dostali jste nový smartphone? Vyvarujte se při jeho zprovozňování klasických chyb

30.12.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Dostali jste nový smartphone? Vyvarujte se při jeho zprovozňování klasických chyb

Dostali jste nový smartphone? Vyvarujte se při jeho zprovozňování klasických chyb | foto: Kira auf der Heide/Unsplash

Nový mobil je oblíbeným dárkem. Jakmile ho ale vyjmete z obalu, je potřeba promyslet několik věcí. Na něco je dobré si dát pozor a některých chyb se zcela vyvarovat.

Nejnovější model chytrého telefonu patří mezi velmi oblíbené dárky. Při přechodu na nový mobil a jeho nastavování je ale nutné přenést data z doposud používaného zařízení. To je v současnosti docela snadné a existuje k tomu účelu spousta aplikací. Jednou z nich je například Smart Switch, která je určena majitelům nových telefonů od Samsungu a pomůže s přechodem z iPhonu, Blackberry anebo jiného smartphonu stejného výrobce.

Přesto existuje několik chyb, kterých by se uživatelé měli při změně mobilního telefonu obecně vyvarovat.

Chyby, kterým je dobré se při změně mobilu vyhnout

newsmartphone-1

Při přechodu na nový mobilní telefon nezapomeňte odstranit nepotřebné aplikace, fotografie a další obsah. | Zdroj: Thomas Ulrich/Pixabay

Přenos všech dat: staré fotografie, dokumenty nebo aplikace mohou paměť nového mobilu okamžitě zaplnit a vám už nezůstane volný paměťový prostor na nový obsah. Je lepší při odložení starého mobilu vědomě vybrat jen ty aplikace a soubory, které opravdu potřebujete, a přesunout, zálohovat, anebo jednoduše vymazat všechna data, která už nepotřebujete.

Odložení starého mobilu bez zálohy: každý, kdo používá WhatsApp, Threemu a další komunikátory a chce si přenést na nový mobil stávající komunikaci, musí nejprve provést několik akcí na starém mobilu. Před aktivací aplikace v novém mobilu je třeba v závislosti na konkrétní aplikaci proběhlé konverzace zálohovat.

newsmartphone

Abyste zajistili, že váš mobilní telefon nebude vystaven žádnému bezpečnostnímu riziku, měli byste vždy aplikace aktualizovat a zajistit tak, aby neobsahovaly žádné bezpečnostní chyby a známé zranitelnosti. | Zdroj: Ri Butov/Pixabay

Ponechání předem instalovaných aplikací v aktivním režimu: takzvaný bloatware je velmi rozšířený. Výrobci jako například Samsung poskytují spoustu předem instalovaných, zcela zbytečných aplikací. Ty lze deaktivovat v nastavení a zajistit tak, že nebudou zbytečně spotřebovávat kapacitu akumulátoru ani paměť. Také je můžete skrýt se seznamu aplikací.

Nová instalace starých aplikací: pokud nějakou aplikaci používáte už několik let, je dobré si ověřit, zda je stále vyvíjena a aktivně podporována. Pokud už tomu tak není například proto, že poslední aktualizace proběhla před lety, měli byste přejít na jinou alternativu. Staré aplikace mohou představovat bezpečnostní riziko, protože už u nich nemusí být opravovány chyby a další nedostatky.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Koment

  Pokud někdo dostane nejnovější mobil, tak ty mají paměť vesměs 128 nebo 256 GB tam se asi úspora oproti předešlému zařízení řešit nebude.

  Reagovat na komentář

  Samsung 5.6 !

  Android 10 ! Vánoční dárek, to mne potěšilo. Jsem v penzi a tak se bavím. Ostravák !!!

  Reagovat na komentář

  Obnovují ze zálohy

  Vždy když mám nový telefon tak obnovuji ze zálohy starého a nemám s tím nejmenší problém.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení