Menu

Dotyková myš Microsoft Touch Mouse

25.08.2011 20:56 | Redakce Chip + Přidat komentář
Dotyková myš Microsoft Touch Mouse

Dotyková myš Microsoft Touch Mouse | foto: CHIP

Společnost Microsoft oznámila datum zahájení prodeje dotykové myši s podporou pokročilých gest Microsoft Touch Mouse. V maloobchodním prodeji se objeví v posledním srpnovém týdnu a bude k dostání za maloobchodní cenu 1 990 Kč vč. DPH.

Microsoft Touch Mouse přináší zcela přístup k ovládání Windows 7. Díky vylepšení klasických tlačítek o dotykové senzory může uživatel ovládat operační systém pomocí propracovaných multidotykových gest. Myš podporuje vedle klasického kliknutí a „skrolování“ i gesta až tří prstů současně. Gesta umožňují ovládat jednotlivá okna aplikací nebo pracovní plochu. O kvalitu snímání na většině povrchů včetně dřeva, mramoru nebo koberce se stará osvědčená technologie BlueTrack s modrou diodou. Uživatelé na cestách ocení tzv. nano USB přijímač, který díky svým miniaturním rozměrům nebude po zapojení překážet.

Novinka Touch Mouse rozeznává tři druhy akcí podle počtu aktivních prstů

·Jedním prstem mohou uživatelé vykonávat všechny funkce, na které jsou zvyklí u své současné myši – vedle klasického kliknutí také rolování v dokumentech, pohyb do stran nebo načtení předchozí stránky v internetovém prohlížeči.

·Pohyb dvou prstů se stará o maximalizaci nebo minimalizaci oken, jejich přemisťování.

·Gesta tří prstů jsou určena k minimalizaci všech oken na spodní lištu

Microsoft Touch Mouse máme již nějakou dobu v naší testovací laboratoři a pro příští číslo Chipu připravujeme její recenzi.

Společně s dotykovou myší představil Microsoft také první model z inovované řady klávesnic s „Contour“ designem – Microsoft Comfort Curve Keyboard 3000. Díky ergonomickému oblouku, který klávesnice imituje, je zápěstí při psaní v mnohem přirozenější a pohodlnější poloze. Microsoft Comfort Curve Keyboard 3000 má lesklý povrch, tenký profil s klasickým rozložením kláves a se svým netradičním designem dodává pracovní ploše patřičný styl. Ergonomická klávesnice bude k dispozici za 449 Kč vč. DPH.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení