Menu

Dropbox: jedna z prémiových funkcí bude k dispozici zdarma

25.03.2021 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Dropbox: jedna z prémiových funkcí bude k dispozici zdarma

Dropbox: jedna z prémiových funkcí bude k dispozici zdarma | foto: stories / Freepik

Dobrá zpráva se rýsuje pro uživatele základní služby úložiště Dropbox, která je bezplatná. Podle informací od vývojářů bude prémiová funkce Dropbox Passwords brzy k dispozici pro všechny. Pokud tedy postačí maximálně 50 hesel.

V průběhu loňského roku začal Dropbox zavádět službu Dropbox Passwords pro všechny verze placených předplatných. Tímto krokem chtěl usnadnit přihlašování do aplikací a služeb prostřednictvím webových stránek ukládáním hesel.

Pro uživatele je výhoda v tom, že aplikace si pamatuje uživatelské jméno i heslo na všech koncových zařízeních. Uživatelé tak už sami nemusí při přihlášení nic zadávat.

Podle aktuálních informací od vývojářů bude správce hesel od dubna 2021 odemčen pro všechny uživatele Dropboxu. Znamená to, že od příštího měsíce budou mít k praktickému nástroji přístup i uživatelé základních služeb, kteří Dropbox využívají zdarma. Možná jde o pobídku k přechodu k některému z placených plánů, možná větší vtažení do problematiky lepšího zabezpečení hesel.

dropbox passwords pro všechny uživatele: malý háček tu ale je

dropbox

Dropbox poskytne správce hesel pro všechny uživatele. Má to ale jistá omezení. | Zdroj: ijeab/Freepik.com

Drobný háček je v tom, že pro bezplatné účty bude odemčena pouze omezená verze správce hesel. Bude zahrnovat následující funkce:

– bezpečné uložení až 50 hesel,
– přístup ke všem uloženým heslům z až tří zařízení,
– bezpečné sdílení hesel (funkce bude uvolněna dodatečně).

Pokud patříte k uživatelům Dropboxu a služba správce hesel je pro vás zajímavá, o dostupnosti pro váš účet se můžete dozvědět na webové adrese https://www.dropbox.com/passwordswaitlist.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení