Menu

Dva nové přístupové systémy pro vozidla

06.02.2019 18:00 | Milan Loucký + Přidat komentář
Dva nové přístupové systémy pro vozidla

Dva nové přístupové systémy pro vozidla | foto: CHIP

Společnost Axis Communications oznamuje novou řadu přístupových systémů pro vozidla založených na video analytické aplikaci AXIS License Plate Verifier, která je integrována přímo v kameře Axis.

Dva typy systémů s pomocí této technologie automatického rozpoznávání registrační značky vozidla (ALPR) umožňují kontrolu přístupu vozidel v místech vjezdu a výjezdu, například na parkovištích. Systémy, jež byly představené ve vybraných evropských zemích a v Izraeli v roce 2018, budou od února 2019 k dispozici také v České republice a v zemích východní Evropy.

Přístupové systémy pro vozidla jsou prvním komplexním ALPR řešením pod značkou Axis a jsou k dispozici v podobě jednotlivých komponentů nebo jako kompletní balík s kamerou pod názvem AXIS P1445-LE-3 License Plate Verifier Kit. Doplňují tak bohatou nabídku inteligentních bezpečnostních řešení společnosti Axis.

Přístupové systémy společnosti Axis pro vozidla zahrnují ty, které slouží ke kontrole vjezdu a výjezdu vozidel, jakož i řešení pro náročnější scénáře řízení přístupu vozidel. Obě řešení obsahují IP kameru AXIS P1445-LE a analytiku AXIS License Plate Verifier, která je aplikací ALPR. Systémy umožňují chránit parkoviště pro zaměstnance, logistická centra nebo prostory s omezeným přístupem jako jsou např. soukromé, rezidenční, ale i komerční parkoviště. Níže je základní přehled dvou nových systémů:

Vjezd a výjezd vozidel

•             Malý systém postavený na kamerách se zabudovanou aplikací ALPR automaticky zpracovává všechny kroky potřebné při vjezdu čili zachycuje snímek vozidla, spravuje seznam vozidel, rozhoduje o přístupu a ovládá závoru.

•             Automaticky spravuje přístup prostřednictvím kontroly/porovnání poznávacích značek ze seznamu pro vjezd až 1000 autorizovaných a 1000 neoprávněných vozidel.

•             Může ovládat závoru přes I/O integrované v kameře, nebo přes modul AXIS A91 Network I/O Relay Modules.

•             Konfigurace prostřednictvím webového rozhraní umožňuje rychlou a snadnou instalaci.

•             Ideální řešení pro malé až středně velké instalace s požadavkem na cenovou dostupnost, vysokou propustnost a minimální aktualizace seznamů vozidel.

Kontrola přístupů pro vozidla

•             Vhodné pro malé, střední a velké instalace, které vyžadují pokročilé řešení s různými faktory ovlivňujícími povolení přístupů, jako např. kontrolou pro vjezd v určité dny v týdnu, s ohledem na denní čas, různé alternativní typy povolení, i na časté aktualizace seznamů vozidel

•             Řídicí systém kontroly přístupů vozidel Axis zahrnuje kromě ovládání kamery a analytiky i dveřní jednotku AXIS A1001 Network Door Control s předinstalovaným softwarem AXIS Entry Manager

•             Otevřené možnosti pro používání funkcí software třetích stran, jako i duální autentifikace, anti-passback, kontrola platby atd.

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení