Menu

Dva roky tankových systémů Epson

19.02.2015 18:22 | Michal Bareš + Přidat komentář
Dva roky tankových systémů Epson

Dva roky tankových systémů Epson | foto: CHIP

Jsou to dva roky, co Epson představil první model s novým systémem velkoobjemových inkoustových tanků (ITS). Tento systém přinesl radikální zlevnění tisku a Epson s ním zaznamenal značný úspěch.

epson-tk-nahled

Během těch dvou let prodal v Česku a na Slovensku téměř 28 tisíc tiskáren s tímto systémem, což znamená, že každá druhá prodaná inkoustová tiskárna Epson jej používá. Celkem totiž Epson za tyto dva roky prodal v ČR a SR přes 55 tisíc inkoustových tiskáren. Úspěch tiskáren s inkoustovým tankovým systémem dokládají statistiky IDC za český a slovenský trh. Na konci roku 2014 činil podíl Epsonu v objemu tržeb 28 procent. 

Meziroční nárůst Epsonu vzrostl díky tankovým systémům o 17,9 procenta a hodnota akcií se od počátku roku 2013 7× zvýšila. Za rok 2014 se na českém a slovenském trhu prodalo celkem 236 692 inkoustových tiskáren. A3 tiskáren se v 2014 prodalo na ČR a SR trhu jen 2 571 kusů, o rok dřív 3 480 kusů. Epson měl na konci roku 2014 56procentní podíl na hodnotě trhu (na kusech 38 procent), hlavně díky šestiinkoustovým modelům.

V polovině března mají být představené nové modely s ITS inkousty. Co se připravuje? Kromě lepší výbavy samotných tiskáren (duplex…), pak hlavně integrace inkoustových tanků napevno do těla zařízení. Měly by se objevit také nové kombinace typů inkoustů – bude černý pigmentový inkoust hlavně pro business zařízení.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení