Menu

Elegantní PowerShot G9 X Mark II od Canonu

04.01.2017 15:25 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Elegantní PowerShot G9 X Mark II od Canonu

Elegantní PowerShot G9 X Mark II od Canonu | foto: CHIP

Společnost Canon rozšířila řadu PowerShot G o nový a tenký výkonný fotoaparát PowerShot G9 X Mark II. Může se pochlubit rychlým kontinuálním snímáním, velkým snímačem a obrazovým procesorem DIGIC 7. 

Canon PowerShot G9 X Mark II díky obrazovému procesoru DIGIC 7 i 1“ snímači CMOS s rozlišením 20,1 megapixelů přináší vyšší výkon a lepší výsledky než jeho předchůdce. Součástí nového modelu je stabilizace obrazu s technologií dual sensing, která pomocí paralelní stabilizace zajišťuje korekci až 3,5 EV a umožňuje pořizování nerozmazaných snímků v pohybu.

Uživatelé mohou fotografie zaznamenávat rychlostí až 8,2 snímků za sekundu. Nový fotoaparát v sobě skrývá objektiv s trojnásobným optickým zoomem a s ohniskovou vzdáleností začínající na širokoúhlých 28 mm. Rychlé je i automatické zaostřování - pod 0,14 sekundy. Na výsledcích má podíl i objektiv, který díky světelnosti f/2,0 dodává snímači více světla a umožňuje používat nižší hodnoty citlivosti ISO nebo rychlejší závěrku a vytvářet snímky s rozostřeným pozadím. Užitečný je i nový automatický neutrální filtr, který naopak množství světla redukuje a dovoluje tak používat delší časy bez rizika přeexponování, například při pořizování snímků s rozmazáním pohybujících se objektů.

Elegantní a kompaktní hliníkové tělo fotoaparátu je o celou čtvrtinu tenčí než fotoaparát PowerShot G7 X MARK II. Nový model váží jen 206 gramů, hodí se tedy do jakékoli kapsy a může tak být neustále při ruce. Používání zjednodušuje dotykový displej a kroužek objektivu pro širší možnosti ovládání clony, rychlosti závěrky i zoomu.

powershot-g9-x-mark-ii-silver-nahled

Neustálé připojení a snadné sdílení

Díky tlačítku Wi-Fi mají uživatelé k dispozici bezdrátovou konektivitu. Canon PowerShot G9 X Mark II se chlubí i funkcí Dynamic NFC, která nabízí jednodušší spárování s kompatibilními chytrými zařízeními včetně Canon Connect Station. Uživatelé tak mohou své fotografie i filmy snadno sdílet a přenášet na bezpečné úložiště. Fotoaparát je navíc kompatibilní i s technologií Bluetooth dovolující neustálé propojení s telefonem či tabletem i při prohlížení nebo sdílení snímků v případě, kdy je fotoaparát například ukrytý v kapse. Chytrá zařízení lze využít i pro vzdálené bezdrátové fotografování a natáčení v situacích, jako je pořizování skupinových záběrů nebo netradičních selfie snímků. Výhodou je rovněž nabíjení prostřednictvím USB rozhraní.  

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení