Menu

Elon Musk dovršil nákup Twitteru za 44 miliard: bývalého šéfa musela vynést ochranka

28.10.2022 09:35 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Elon Musk dovršil nákup Twitteru za 44 miliard: bývalého šéfa musela vynést ochranka

Elon Musk dovršil nákup Twitteru za 44 miliard: bývalého šéfa musela vynést ochranka | foto: Joshua Hoehne / Unsplash

Génius i šílenec Elon Musk po měsících dohad, kontroverzí a peripetií konečně završil svůj nákup firmy Twitter a stejnojmenné sociální sítě. Může se Twitter pod vedením tohoto muže nějak zásadně proměnit?

Elon Musk je známý svými štiplavými komentáři, prořízlou pusou a také častým přeháněním a vtipnými formulacemi. Když ale v létě tohoto roku vyřkl myšlenku, že koupí sociální síť Twitter, na kterou tak rád publikuje, nejednomu akcionáři zatrnulo.

Elon Musk koupil Twitter

Včera, tedy 27. října 2022, měl být oficiální dovršen nákup sociální sítě a firmy Twitter tím, že Elon Musk převzal vedení nad firmou. Domluvená částka za obchod činí 44 miliard dolarů, tedy asi 1,079 bilionu korun. Své konání doprovodil slovy “ptáček je volný” a změnil svůj popisek – kde jinde než na Twitteru – na “Chief Twit”.

Kromě komediálních výstupů na sítích však prosakují i informace o tom, že již stihl povyházet nejužší vedení společnosti, minimálně čtyři vysoké manažery. Podle několika zdrojů přišli o místo finanční ředitel Ned Segal i hlavní, generální ředitel Parag Agrawal.

Ten měl jistě plné ruce práce, na svém profilu na Twitteru totiž víc jak 20 dní nesdílel žádný příspěvek. Anonymní zdroj listu The New York Times dokonce potvrdil, že jeden z vyhozených manažerů musel být z ústředí v San Franciscu vyveden ochrankou.

Twitter byl založen v březnu 2006 vizionářem Jackem Dorseym a jeho přáteli. Jako první Twitter zprovoznil možnost publikovat příspěvky na internet pomocí SMS zpráv, protože ne každý měl na telefonu přístup k rychlému internetu. Dorsey odešel z Twitteru teprve vloni.

Zdroj: @elonmusk / Twitter, The New York Times, Android Authority

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení