Menu

Ericsson rozšiřuje své 5G portfolio

02.10.2017 19:36 | Milan Loucký + Přidat komentář
Ericsson rozšiřuje své 5G portfolio

Ericsson rozšiřuje své 5G portfolio | foto: CHIP

Společnost Ericsson představila nový produkt AIR 3246 pro masívní MIMO, který je doplňkem celosvětové nabídky 5G společnosti Ericsson.

37325653385-07f9bc7ec5-b AIR 3246 podporuje technologie 4G/LTE a 5G NR (New Radio) a je prvním rádiovým systémem společnosti Ericsson pro 5G NR pro duplex s dělením frekvencí (FDD). Zavedení produktu umožní operátorům – zejména v metropolitních oblastech – přinášet 5G uživatelům, kteří využívají současné střední pásmo spektra, a zvýšit kapacitu jejich LTE sítí.

5G platforma společnosti Ericsson zahrnuje tři dříve uvedené duplexní rozvody s časovým rozdělením (TDD), které jsou schopné podporovat 5G a Massive MIMO, stejně tak jádro, transport, digitální podporu a bezpečnostní prvky. Společnost má nejkomplexnější 5G portfolio na trhu, které slouží potřebám prvních operátorů zavádějících 5G. 

Fredrik Jejdling, ředitel pro oblast sítí ve společnosti Ericsson, říká: „Rozšiřujeme 5G platformu, kterou jsme představili v únoru. Nový systém umožní operátorům už dnes zlepšit kapacitu 4G pro své zákazníky a v budoucnosti budou připraveni na 5G s použitím stejného hardwaru. Produkty zároveň doplňujeme sadou síťových služeb, které našim zákazníkům zjednoduší zavádění 5G.“

Přechod z 4G na 5G

Lidé v současné době sledují, sdílejí a streamují videa a hudbu víc než kdy předtím. V důsledku toho se požadavky na dostatečnou rychlost stále zvyšují. Společnost Ericsson analyzovala statistiky výkonnosti sítí 4G z metropolitních oblastí po celém světě a zjistila, že pravděpodobnost nedostatečné rychlosti pro smart zařízení může během nejvyšší vytíženosti dosáhnout až 20 %. Massive MIMO je klíčovou technologií na překlenutí přechodu z 4G na 5G, která zvyšuje inteligentní kapacitu a zlepšuje zkušenosti uživatelů.

Stefan Pongratz, ředitel společnosti Dell'Oro, říká: „Tak jako byla agregace kanálů klíčem ke přidání potřebné kapacity do mobilních širokopásmových sítí, Massive MIMO má potenciál stát se primárním zesilovačem kapacity v další fázi aktualizace, což umožní hladký přechod na 5G. Očekáváme, že do roku 2021 budou základně 10M LTE makro rádia instalované ve vysoce vytížených a metropolitních oblastech a poskytovatelé služeb budou těžit z vylepšené spektrální účinnosti, umožněné díky Massive MIMO.“

FDD Massive MIMO je současná testovací síť společnosti T-Mobile USA na třech místech ve městě Baltimore ve státě Maryland. Bude to poprvé, kdy bude standardizovaná masivní MIMO použitá na přenos komerčního LTE provozu pomocí středního pásma FDD spektra.

Masívní MIMO na FDD dokáže až třikrát zvýšit kapacitu sítě a přinést až pětkrát vyšší propustnost, což zvyšuje výkonnost pro koncové uživatele. Celosvětová základna je v současnosti založená především na technologii a zařízeních FDD, které oddělují uplink a downlink na různých rádiových frekvencích.

Systém AIR 3246 bude součástí Ericsson Radio System a komerčně dostupný bude v druhém čtvrtletí 2018.

5G služby – příprava na spuštění

Jako doplněk 5G služeb transformace jádra, představených na začátku tohoto roku, společnost Ericsson nyní spouští sadu služeb, které pomohou operátorům na cestě k 5G ve třech krocích: připravit, mobilizovat a spustit. Služby zahrnují: přípravu na první rozhodující kroky na základě studií společnosti Ericsson na celém světě; mobilizaci vytvořením technických a provozních zdrojů potřebných pro úspěšné spuštění 5G; a spuštění služby 5G prostřednictvím plného a rychlého nasazení sítě a zabezpečení hladkého fungování služeb. Tyto nové 5G služby využívají přístup Engineered Intelligence od společnosti Ericsson, který je založen na nejlepších schopnostech člověka a stroje a je podporovaný nástroji automatizace, strojového učeni a umělé inteligence.

5G platforma společnosti Ericsson zahrnuje 5G jádro, rádiová a přenosová portfolia spolu s OSS, BSS, síťovými službami a zabezpečením.

 

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení