Menu

Eset Endpoint Security pro OS Android

30.01.2013 05:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Eset Endpoint Security pro OS Android

Eset Endpoint Security pro OS Android | foto: CHIP

Antivirová společnost Eset vydala mobilní bezpečnostní produkt Endpoint Security pro Android, který byl navržen speciálně pro firemní prostředí.

Řešení obsahuje všechny výhody předchozí verze Eset Mobile Security Business Edition, je navíc obohaceno o podporu nástrojů Eset Remote Administrator a Eset USSD Control. Kromě těchto funkcí obsahuje Eset Endpoint Security pro Android i funkcionalitu Anti-Theft, díky níž je možné lokalizovat telefon v případě ztráty, zamknout ho na dálku a zabránit tak neautorizovanému přístupu k firemním datům a serverům. Umožňuje také vzdálené vymazání všech kontaktů, zpráv a dat v zařízení.

Eset Endpoint Security pro Android nabízí spojení s konzolí vzdálené správy Eset Remote Administrator, což dovoluje IT administrátorům ve firmě kontrolovat stav smartphonů používaných zaměstnanci, provádět na vyžádání skenování obsahu, zavádět bezpečnostní pravidla a získat přehled o platformách, verzích operačního systému a další užitečné informace. Navíc obsahuje i všechny výhody Mobile Security jako SMS/MMS Antispam nebo blokování hovorů. Produkt je vhodný pro všechna zařízení s operačním systémem Android včetně chytrých telefonů, tabletů nebo elektronických čteček, a přidává tak další vrstvu ochrany k řešením Eset Endpoint.

Další důležitou součástí produktu je nástroj Eset USSD Control, který umožňuje uživateli kontrolovat podezřelá telefonní čísla (USSD kódy) ještě před jejich vytočením. Blokuje také škodlivé webové stránky a díky tomu, že kontroluje škodlivé kódy ještě před jejich spuštěním, zajišťuje Eset USSD Control bezpečnost všech dat v telefonech s Androidem.

„Uvědomujeme si, jak potřebné je zabránit potenciálním ztrátám a nechtěným únikům dat z firemních mobilních zařízení. Eset Endpoint Security pro Android přináší rychlé, plynulé a komplexní řešení ochrany těchto čím dál důležitějších koncových zařízení ve firemních sítích,“ říká Palo Luka, Chief Technology Officer společnosti Eset.

Podle globálního výzkumného projektu Online Security Brand Tracker (OSBT)* se na celém světě k internetu připojuje pomocí chytrých telefonů 1,1 miliardy uživatelů, z nichž 47 % používá zařízení s operačním systémem Android. Čím dál populárnější jsou navíc i tablety, přes něž se k internetu připojuje 492 milionů lidí, přičemž 39 % funguje pod operačním systémem Android. Na těchto přenosných zařízeních nejsou uložena pouze osobní data, ale také klíčové obchodní informace podobné těm, které jsou uloženy na stolních počítačích.

Analytická společnost Gartner uvádí, že „celosvětové prodeje mobilních telefonů koncovým zákazníkům ve druhém čtvrtletí roku 2012 překročily 419 milionů kusů, podíl smartphonů na celkovém prodeji přitom činil 36,7 % a během druhého čtvrtletí 2012 se zvýšil na 42,7 %“. Podle Gartnera** je nyní Android nainstalován na téměř 65 % všech chytrých telefonů, čímž se ochrana dat v těchto zařízeních stává ještě důležitější.

Eset Endpoint Security pro Android nabízí tyto klíčové funkce a výhody:

  • Podpora Remote Administrator
  • USSD Control
  • Unikátní detekce na základě chování hrozeb
  • Bezpečnostní systém Anti-Theft – Vzdálené zamykání a mazání dat, rozeznávání SIM, GPS Lokalizace
  • SMS/MMS Antispam
  • Blokování hovorů
  • Správa kontaktů
  • Bezpečnostní audit se zabudovaným správcem úloh
  • Nové uživatelské rozhraní
  • Ochrana před odinstalováním

Eset Endpoint Security pro Android se nabízí nejen jako samostatný produkt - je také k dispozici společnostem již využívajícím jiná Eset Endpoint řešení a je pevnou součástí firemních řešení Eset pro organizace s více než 25 stanicemi. Tato nová, jednoduchá a snadno přístupná podniková řešení dovolují společnostem vybrat si ochranu podle vlastních potřeb a využívat je napříč platformami. Více informací o Eset Endpoint Security pro Android najdete na http://www.eset.com/business/products/security-android/.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení