Menu

Eset Social Media Scanner

21.01.2013 10:50 | Redakce Chip + Přidat komentář
Eset Social Media Scanner

Eset Social Media Scanner | foto: CHIP

Společnost Eset vydala aplikaci EsetSocial Media Scanner, která se dodává jako součást produktů Eset Smart Security 6 a Eset NOD32 Antivirus 6 a má za úkol chránit uživatele před hrozbami z Facebooku.

Eset Social Media Scanner chrání uživatele Facebooku před škodlivým obsahem na jejich profilu, zdi, newsfeedu a v osobních zprávách, a to i v době, kdy uživatel není přihlášen. Pokud je nalezena infekce, oznámení o ní přijde uživateli e-mailem a ten může provést okamžitou akci. Aplikace také pomáhá přátelům uživatele zůstat v bezpečné vzdálenosti od škodlivého obsahu a kontroluje jejich zeď před potenciálně nebezpečnými odkazy. Aplikace se přizpůsobuje jazykovému nastavení uživatele Facebooku. To znamená, že uživatelům českého jazykového nastavení této sociální sítě se bude zobrazovat Eset Social Scanner v češtině.

„Vývojáři Esetu v malware laboratořích po celém světě monitorují svět sociálních médií, protože hrozby využívající tuto platformu jako prostředek k nakažení počítače jsou neustále na vzestupu. Objevují se především ve formě škodlivých odkazů šířících se prostřednictvím různých kanálů na Facebooku, zejména pak v příspěvcích na timeline, ve zprávách nebo na chatu,“ říká Peter Stančík, bezpečnostní odborník společnosti Eset. „Poté, co se tvůrcům tento typ útoků osvědčil, pokračuje jejich nárůst včetně spamu a mnoha podvodů i nadále. Eset nyní nabízí svým uživatelům aplikaci, která jim pomůže na sociálních sítích zvýšit počítačovou bezpečnost,“ dodává Stančík. Eset Social Media Scanner chrání uživatele před různými typy podvodů, které přitahují jejich pozornost - typicky podezřelými odkazy maskovanými nabídkou na iPhone zdarma, Facebook kredity zdarma, údajnými novými funkcemi Facebooku a falešnými nebo skutečnými novinkami a podobně.

Více informací o Eset Social Media Scanneru najdete zde: http://www.eset.cz/cz/beta/social-media-scanner/.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení