Menu

Exkluzivně: Nová čtečka od eReadingu

15.11.2012 15:25 | Redakce Chip + Přidat komentář
Exkluzivně: Nová čtečka od eReadingu

Exkluzivně: Nová čtečka od eReadingu | foto: CHIP

Portál eReading.cz představil na tiskové konferenci nový model své vlastní čtečky. A rozhodně nás příjemně překvapil.

První model čtečky portálu eReading.cz měl celou řadu chybiček, díky kterým občas balancoval na hranici použitelnosti. Její druhá verze už na tom byla podstatně lépe - v našem srovnání jsme ji dokonce hodnotili lépe, než čtečku Bookeen od konkurence. Třetí verze si může bez problémů vyšlápnout i na vychvalovaný Kindle.

Kompaktní přístroj o rozměrech 174x 126 x 8 mm a hmotnosti 215 gramů padne do ruky téměř dokonale a 4GB paměti vám postačí na uložení stovek až tisíců knih. Zásadní předností je kompletní česká lokalizace, díky které nebudou mít problémy s ovládáním ani začátečníci. Čtečce nechybí podpora přehrávání mp3 souborů, Wi-Fi, nebo například PDF reflow (zalamování PDF dle velikosti stránky). Samozřejmostí je široká podpora formátů: EPUB, PDF, FB2, TXT, RTF, HTML, HTM, CHM, DOC/DOCX, XLS/XLSL, PPT/PPTX, PDB.

Za revoluční lze označit především cenu: samotná čtečka prolomila magickou hranici dva a půl tisíce korun a pořídíte si ji za "baťovských" 2 499 Kč. Pro celou řadu uživatelů ale bude zajímavější druhá nabídka pro prvních 1000 uživatelů - pokud si na portálu eReading koupíte za 5000 Kč kredit na knihy, tuto čtečku k němu dostanete zdarma.

Podrobnější informace a rozsáhlý test samotné čtečky vám nabídneme v tištěním Chipu.

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení