Menu

Exkurze do minulosti i budoucnosti elektroniky

21.07.2011 13:49 | Redakce Chip + Přidat komentář
Exkurze do minulosti i budoucnosti elektroniky

Exkurze do minulosti i budoucnosti elektroniky | foto: CHIP

V prostorách Centra energetického poradenství PRE byly 11. července zahájeny výstavy Vývoj výpočetní techniky a Inteligentní oděvy. Pro návštěvníky je připravena řada unikátních exponátů. Výstavy lze navštívit každý všední den, 10.00 – 18.00 hod. a potrvají až do 31. srpna.

Pražská energetika ve spolupráci se společnostmi Intel a Applycon připravila na toto léto pro návštěvníky svého Centra energetického poradenství dvě nové výstavy

Všichni příznivci technického pokroku mohou navštívit výstavu zachycující vývoj výpočetní techniky od jejího počátku v 70. letech až po současnost s důrazem na stálé snižování její energetické náročnosti. Návštěvníci se mohou seznámit s vývojovou řadou notebooků IBM od prvních typů až po současné modely pod značkou Lenovo, prvním mikroprocesorem na světě od firmy Intel nebo i s raritami jako stolní počítač MEDA 41TC pracující s analogovým procesorem nebo stolní počítač JZD Slušovice TNS.

Druhá výstava se věnuje využití high-tech elektroniky v textilním průmyslu. Výstava obsahuje modely oblečení a doplňků od společnosti Applycon, které využívají technologie LED světelných zdrojů a světlovodných vláken. Návštěvníci mají  jedinečnou možnost nahlédnout i na části systému, které jsou jinak skryty uvnitř tkaniny. Tyto technologie mají využití ve sportovních, ale především v pracovních oděvech, kde se stávají užitečnými pomocníky ve specializovaných provozech.

Spolu se stálými expozicemi, prezentacemi a výpočtovými aplikacemi zaměřenými na úspory energie, testovacími jízdami elektrokol a bezplatným zapůjčováním měřicích sad se tato výstava řadí k mnohým zajímavostem, které může svým návštěvníkům Centrum energetického poradenství PRE během léta nabídnout.

Výstavy končí 31. srpna 2011. Vstupné se neplatí.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení