Menu

Externí disk pro Mac

16.09.2011 10:34 | Redakce Chip + Přidat komentář
Externí disk pro Mac

Externí disk pro Mac | foto: CHIP

Pro uživatele počítačů Mac je určen nový přenosný pevný disk Iomega Helium Portable Hard Drive firmy Iomega. Disk má odolní hliníkové tělo a rozhraní USB 2.0. Snadno se přenáší v kabelce či aktovce a je kompatibilní s operačním systémem Mac Lion OS a aplikací Time Machine.

Disk se dodává v kapacitách 500 GB (cena 79,90 EUR) a 1 TB (cena 114,90 EUR), je naformátován na souborový systém HFS+. Na rozdíl od konkurenčních přenosných pevných disků umožňuje Helium Portable Hard Drive místní i online zálohování, šifrování a navíc obsahuje i antivirový software.
256bitové šifrování AES zajišťuje, že soubory na disku Helium Portable Hard Drive budou v bezpečí před nezvanými hosty. Iomega Helium Portable Hard Drive nepotřebuje externí napájecí zdroj a je dodáván s jedním kabelem USB 2.0. Součástí balení je software Iomega Protection Suite, Mac Edition.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení