Menu

Externí disk s až 10 TB

15.08.2018 15:38 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Externí disk s až 10 TB

Externí disk s až 10 TB | foto: CHIP

LaCie, prémiová značka společnosti Seagate Technology, uvede na český trh externí disk d2 Professional. Má rozhraní USB 3.1 (USB-C), přenosovou rychlost až 240 MB/s a kapacitu až 10 TB.

Novinka od LaCie je vybavena rychlým rozhraním USB-C  a nabízí tak přenosovou rychlost až 240 MB za sekundu. Disk lze ale připojit i ke starším počítačům Mac i Windows, které mají porty USB 3.0 nebo USB 2.0, a to prostřednictvím kabelové redukce z USB-C na rozhraní USB-A.

Masivní kapacitu úložiště a rychlé přenosové rychlosti ocení zejména profesionálové pracující s velkými archivy dat. Typickým příkladem je rozsáhlá knihovna souborů ve formátu RAW a práce s jednotlivými soubory. Konstrukci externího disku LaCie d2 Professional vyrobenou z jediného bloku hliníku navrhl Neil Poulton, dvorní designér značky LaCie. Toto řešení podle výrobce snižuje hlučnost a eliminuje vibrace. Stojí za zmínku, že vůbec poprvé za více než 20 let zvolil výrobce pro model z řady d2 černou barvu skříně namísto tradiční hliníkové.

K tomuto disku značka LaCie nabízí nadstandardní pětiletou záruku spojenou se službou Rescue Data Recovery – obnovou dat, která je zdarma po celém světě. Služba se vztahuje na disky poškozené v důsledku přírodní katastrofy, mechanického nebo náhodného poškození. Služba obnovy dat má zhruba 90% úspěšnost a vykazuje více než 95% spokojenost zákazníků. Majitelé disku k němu obdrží jako bonus také měsíční členství služby Adobe Creative Cloud s přístupem ke kompletní sadě počítačových i mobilních aplikací od firmy Adobe.

Cena modelu LaCie d2 Professional, který se dodává s pětiletou zárukou a službou obnovy dat, začíná na 6 690 Kč za 4TB variantu. V prodeji bude také 6TB verze za 8690 Kča 10TB verze za 13 790 Kč.

 

Technické parametry:

Kapacity

4/6/10 TB HDD – rychlost až 240 MB/s

Disk

Seagate Barracuda Pro HDD, 7200 otáček za minutu, Enterprise 24/7

Rozměry a hmotnost

188,5 x 60 x 130 mm; 1,4 kg

Rozhraní

1x USB 3.1

Systémové požadavky

Počítač s portem USB-C, USB 3.0 nebo USB 2.0

Mac OS X 10.12 / Windows 10 nebo novější

Prostor na disku minimálně 600 MB

Příslušenství

kabel USB-C (USB 3.1 – 5 Gb/s)

adaptér USB-C na USB-A

externí zdroj

manuál

Služby

pětiletá záruka včetně služby Rescue Data Recovery

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení