Menu

Externí disk WD s kapacitou 6 TB

18.03.2011 14:39 | Redakce Chip + Přidat komentář
Externí disk WD s kapacitou 6 TB

Externí disk WD s kapacitou 6 TB | foto: CHIP

Western Digital uvádí na trh externí disk s kapacitou 6 GB a rozhraními eSATA, FireWire 400 a 800 a USB 2.0. a WD My Book Studio Edition II je dokonce kompatibilní s Apple Time Machine.

Společnost Western Digital uvedla na trh dvoudiskový systém pro ukládání dat s kapacitou 6 TB a názvem My Book Studio Edition II. Disk vychází vstříc současným nárokům na kapacitu profesionálních uživatelů platforem PC i Mac, kteří vytvářejí, ukládají, zpracovávají a archivují velké soubory videí a fotografií ve formátu HD. Disk s novou kapacitou poskytuje uživatelům 33 % ukládacího prostoru navíc oproti předchozím kapacitám při zachování shodné plochy, kterou disk zabere na pracovní ploše.  Kombinace rozšířené 6TB kapacity a kompatibility s Apple Time Machine předurčuje nový externí disk My Book Studio Edition II stát se pohotovým řešením pro ukládání dat pro celou řadu profesionálních uživatelů včetně umělců a designerů, fotografů, právníků, lékařů a další skupiny podnikatelů. Externí disk nabízí rozhraní eSATA, FireWire 800, FireWire 400 a USB 2.0. Trochu nás udivuje absence rychlejšího standardu USB 3.0. WD My Book Studio Edition II používá interní pevné disky WD GreenPower a podle výrobce spotřebuje zhruba o třetinu méně energie klasické externí dvoudiskové krabičky.

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení