Menu

Extrémně tenké hybridní disky WD Black SSHD

08.05.2013 11:20 | Redakce Chip + Přidat komentář
Extrémně tenké hybridní disky WD Black SSHD

Extrémně tenké hybridní disky WD Black SSHD | foto: CHIP

Společnosti Western Digital a SanDisk oznámily spolupráci při výrobě hybridních pevných disků. 500GB hybridní disky WD Black SSHD jsou osazeny vyrovnávací pamětí o kapacitě 24 GB, která je tvořena buňkami vyrobenými 19nm procesem. Disky se budou prodávat hlavně OEM partnerům a budu mít tloušťku 5, 7 a 9,5 mm.

 

 

 

Disky  WD Black SSHD využívají hybridní technologii WD, která spojuje rychlou technologii flash od společnosti SanDisk  s klasickými pevnými disky WD s dostatečnou kapacitou. Tato kombinace zajistí jak vysokou kapacitu úložného prostoru, tak extrémně rychlý start OS a nejpoužívanějších aplikací.

Zařízení těchto rozměrů jsou klíčová pro výrobce počítačů, kteří chtějí produkovat štíhlejší zařízení. SSHD WD Black jsou navrženy pro integraci do extrémně tenkých notebooků. Nejmenší modely se budou se prodávat s tloušťkou 5 mm a kapacitou 500 GB. Zabírají téměř o 50 % méně prostoru než současné disky určené pro notebooky (ty jsou přibližně tenké 9,5 mm).

Nízkoprofilový hybridní disk je doplněn úložištěm SanDisk iSSD, které je vyrobeno 19nm (nanometrovou) technologii, tedy momentálně nejmenším a nejpropracovanějším procesem výroby polovodičů. Hybridní WD Black SSHD 5 mm je dodáván OEM partnerům pro výrobu mobilních zařízení současně s dalšími tloušťkami, které jsou 7 mm a 9,5 mm.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení