Menu

Facebook převádí na nový profil všechny

11.01.2011 14:07 | Redakce Chip + Přidat komentář
Facebook převádí na nový profil všechny

Facebook převádí na nový profil všechny | foto: CHIP

Do víkendu jste mohli přejít dobrovolně…

Jestliže jste dosud na Facebooku váhali s přechodem na nový profil, je s tím konec; Facebook vás v nejbližších dnech převede sám. Nemyslili jste přece, že vám napořád nechá ten starý?

S novým profilem můžeme nabídnout několik zkušeností:

  • Zmizí vám políčko „o mně“, které jste mívali pod fotkou (jestliže jste ho vyplnili). Nezmizí vám jeho obsah — ten se přesune na začátek obsahu políčka „O mně“ (někdejší Bio/Životopis) v „Základních informacích“. Nutno říci, že to je skoro, jako kdyby zmizel. Pod profilovou fotkou jste mohli mít své motto; někde na spodu stránky s informacemi je takřka zbytečné mít cokoli.
  • Nehledejte, jak upravit nebo přeskupit vybrané údaje o vás zobrazené na vrchu stránky. Je tam prostě to, co si myslí Facebook, že tam být má, pokud jste to uvedli ve svém profilu.
  • Samy se zde vybírají i fotky, na kterých jste. Vy si přímo vybrat nemůžete, která tu bude nebo nebude, ani přímo nepohnete s jejich pořadím. Můžete jen fotku odstranit, a to nevratně. Ne sice docela: Kdybyste z nějaké odňali své označení, a pak se označili znovu, asi byste ji zpět dostali, a to na začátek zleva.
  • minule jsme upozornili, že s přechodem na nový profil se stav vypisuje až v řádce pod jménem, a to v podstatě znamená potřebu zbavit se zvyku psát stavy ve třetí osobě.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení