Menu

FEL ČVUT se stává Centrem excelence ITU

20.11.2014 10:00 | Josef Mika + Přidat komentář
FEL ČVUT se stává Centrem excelence ITU

FEL ČVUT se stává Centrem excelence ITU | foto: CHIP

Od 1. ledna 2015 ponese Fakulta elektrotechnická Českého vysokého učení technického v Praze statut evropského Centra excelence ITU v oblasti kybernetické bezpečnosti, který na čtyřleté období uděluje Mezinárodní telekomunikační unie (ITU).

Cílem center excelence ITU je podpora zavádění a koordinace rozvoje moderních telekomunikací. Fakulta elektrotechnická ČVUT je akademickým členem všech tří sektorů ITU (radiokomunikačního, standardizačního a rozvojového) a díky získání statutu Centra excelence se zařadila do celosvětové sítě prestižních univerzit a vědecko-výzkumných institucí. Toto označení znamená ocenění celé fakulty v oblasti vědy a výuky a také čtyřleté aktivity katedry telekomunikační techniky, která je koordinátorem Fakulty elektrotechnické ČVUT v této organizaci, v rámci všech sektorů ITU.  Statut Centra excelence ITU studentům a pracovníkům fakulty umožní lepší zapojení se do mezinárodní spolupráce prostřednictvím expertní práce ve studijních skupinách a v rozvojových programech a projektech ITU ve studijních programech Komunikace, Multimédia a Elektronika.

Podrobnější informace o centrech excelence ITU a aktivitách akademických členů v ITU lze nalézt na internetových stránkách ITU (www.itu.int) a také na internetových stránkách katedry telekomunikační techniky FEL ČVUT (comtel.fel.cvut.cz).

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení