Menu

Foťák do drsných podmínek

11.05.2018 15:44 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Foťák do drsných podmínek

Foťák do drsných podmínek | foto: CHIP

Přístroj Panasonic Lumix FT7 natáčení v rozlišení 4K a má funkci 4K photo, GPS, Wi-Fi, ale především spolehlivě poslouží i v náročných podmínkách v divočině či při drsné práci.

Společnost Panasonic představila nový odolný kompaktní fotoaparát Lumix FT7, určený především do náročného terénu či drsného pracovního prostředí. Přístroj je vodotěsný až do hloubky 31 m a nepoškodí ho ani pád z výšky 2 m. Mezi hlavní technické přednosti patří nový elektronický hledáček, snímač s rozlišením 20,4 megapixelů nebo objektiv s 4,6násobným optickým zoomem, začínajícím na širokoúhlém ohnisku 28 m.

Kromě uvedených vlastností je fotoaparát odolný i proti mrazu (do -10°C) a tlaku (do 100 kg). Tělo působí robustním dojmem, zároveň je ale kompaktní. Mezi hlavní přednosti patří nový elektronický hledáček s úhlopříčkou 0,5 cm a rozlišením 1,17 megapixelu (Mpx). Obraz je v něm vidět i v protisvětle nebo v prudkém slunci. Displej na zadní straně má úhlopříčku 7,6 cm a rozlišení 1,04 Mpx.

Lumix zvládá sekvenční snímání s rychlostí 10 snímků za vteřinu. Další výhodou je systém Light Speed AF aneb rychlé automatické ostření. Dáváte-li přednost videu, oceníte záznam v ultravysokém rozlišení 4K (a z něj vyplývající funkci 4K PHOTO) - QFHD 4K, tj. 3840x2160 frekvencí 30p / 25p. Do všech snímků či záznamů lze vložit geografické souřadnice (geotagging) a díky Wi-Fi je možné je snadno sdílet přes WhatsApp, Instagram či Facebook.

K dalším přednostem patří časosběrné snímání a mnoho dalších kreativních funkcí, mimo jiné 22 filtrů nebo režim pro tvorbu horizontálních i vertikálních panoramat. A pokud se chystáte na noční aktivity, například na lezení nebo zkoumání jeskyň, lze fotoaparát využít dokonce i jako kapesní svítilnu. Fotografické funkce přitom vůbec nemusí být zapnuté.

Tím ale outdoorové funkce fotoaparátu nekončí – je mimo jiné vybaven kompasem a výškoměrem. Zkrátka univerzální přístroj pro adrenalinové aktivity všeho druhu. V režimu 4K PHOTO fotoaparát natáčí videozáznam ve 4K frekvencí 30 obr/s a každé okénko tohoto záznamu lze uložit jako samostatný snímek s cca 8 megapixely. Navíc jsou k dispozici tři různé režimy 4K PHOTO: 4K Burst Shooting, 4K Burst (Start/Stop) a 4K Pre-burst. Režim 4K Burst Shooting funguje jako běžné sekvenční snímání s rychlostí 30 obr/s. K dispozici je navíc i funkce Post Focus, při níž fotoaparát během natáčení průběžně přeostřuje a fotograf následně může vybrat záběr, jehož zaostření mu vyhovuje. To ocení například milovníci makrofotografie, kde záleží i na milimetrových odchylkách. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení