Menu

realme: první 108Mpx fotoaparát a nové fotografické funkce

03.03.2021 14:16 | Komerční sdělení + Přidat komentář
realme: první 108Mpx fotoaparát a nové fotografické funkce

realme: první 108Mpx fotoaparát a nové fotografické funkce | foto: obr.: realme

Výrobce chytrých telefonů realme představil fotoaparát s rozlišením 108 Mpx, který nabídne nová řada smartphonů realme 8. Kromě ještě ostřejších fotografií a mnoha nových portrétních filtrů přináší možnost tvořit nevšední časosběrná videa.

Smartphone realme 8 Pro bude využívat nejnovější generaci 108Mpx snímače HM2 od Samsungu s rozlišením 12000 x 9000 pixelů a s velikostí 1/1.52“. Větší velikost jednoho pixelu zajištuje lepší kvalitu obrazu. Snímač HM2 také podporuje slučování 9 pixelů do jednoho, ISOCELL Plus a Smart-ISO, což umožnuje telefonům pořizovat vynikající snímky při zhoršených světelných podmínkách. 

In-sensor Zoom = vyšší čistota

Novinka realme 8 Pro dosahuje vyšší čistoty zoomu díky nové technologii In-sensor Zoom. Při nastavení modu 3x aktivuje telefon realme 8 Pro nový In-sensor Zoom. Tento senzor použije namapovaných 12 Mpx s přiblíženou částí a vygeneruje obraz. Zobrazovací proces je rychlejší díky menší velikosti 12Mpx fotografie. To umožňuje telefonu pořídit osm takových 12Mpx fotografií za sebou a díky speciálnímu algoritmu je pak spojit, čímž dosáhne vyšší výsledné čistoty obrazu. Podle výrobce jsou po takovém zpracování fotografie z realme 8 Pro vyfocené v režimu 3x z hlediska ostrosti ještě kvalitnější než u některých optických teleobjektivů.

Starry režim s časosběrným videem

Novinkou je rovněž časosběrný Starry režim, díky němuž realme 8 Pro umí jako první smartphone na světě zachytit časosběrné video hvězdné oblohy. Podobná videa hvězdné oblohy se většinou dělají natáčením více klipů za pomoci profesionálních fotoaparátů a jejich následným skládáním během postprodukce. Časosběrná videa hvězdné oblohy jsou velkou výzvou, především kvůli výkonu, který je nutný ke skládání fotografií.

obr.: realme

obr.: realme

realme nyní ve svých smartphonech přináší exkluzivní algoritmus pro časosběrná videa založený na fotografiích hvězdné oblohy. Zaznamená 30 fotografií během 480 sekund a poté vygeneruje časosběrné video o délce jedné sekundy. To znamená, že časosběrný režim může ukázat věčně se měnící vesmírnou oblohu 480x rychleji.

Tilt-shift fotografie a miniaturní svět

Běžně fotografové dosahují tzv. tilt-shift efektu pomocí drahých sklopných čoček, díky nimž může být zaostřená pouze část fotografie a všechny ostatní části rozostřené. Vzniká tak dojem miniaturního světa. Díky novému algoritmu tilt-shift fotografování dokáží smartphony řady realme 8 pořizovat fotografie „miniatur“ a také 10x rychlejší tilt-shift časosběrná videa a ukazovat tak svět fantastickým a jedinečným způsobem. Novinka realme 8 Pro je údajně prvním chytrým telefonem, který umí tilt-shift časosběrné video.

realme nabízí v režimu tilt-shift možnosti nastavení tvaru, úhlu, polohy a velikost bokeh efektu, a dokonce i přechodový efekt mezi oblastí bokeh a čistou oblastí. Efekt bokeh můžete pohodlně přizpůsobit tak, aby co nejlépe vyhovoval scéně.

S novými filtry portréty nikdy neomrzí

Většina chytrých telefonu dnes pořizuje portréty se standardním bokeh efektem na pozadí. Společnost realme přidává díky realme 8 do portrétní fotografie ještě něco navíc a nabízí tři nové filtry: neonový portrét, dynamický bokeh portrét a AI barevný portrét.

Podrobné představení nových funkcí fotoaparátu v telefonech realme můžete sledovat také na videu YouTube.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení