Menu

Full HD kamerka do auta s vestavěným Wi-Fi

22.11.2013 13:59 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Full HD kamerka do auta s vestavěným Wi-Fi

Full HD kamerka do auta s vestavěným Wi-Fi | foto: CHIP

Firma Transcend oznámila, že uvádí na trh svůj první produkt zaměřený na pořizování videozáznamů – kameru do auta DrivePro 200. Ta byla navržena pro pořizování záznamu z dopravních situací, má Full HD rozlišení a možnost připojení přes WiFi.

cvr-product-7-800x600-nahled

Full HD kamera DrivePro 200 je přizpůsobené k připevnění na čelní sklo automobilu. Nabízí záznam obrazu v rozlišení Full HD s rychlostí 30 snímků za sekundu. Objektiv složený ze 7 skleněných čoček zajišťuje široký zorný úhel 160 stupňů a clonu f/2.0. Díky vestavěnému mikrofonu lze nahrávat i zvuk. 2,4pálcový LCD displej umožňuje zobrazit náhled právě zaznamenávaných a uložených nahrávek.

Kamera se snadno instaluje. Řidič musí jen připevnit zařízení na čelní sklo a připojit ho do zapalovače ve vozidle. Video soubory se automaticky ukládají na paměťovou kartu Transcend microSDHC Class 10 MLC o kapacitě 16 GB. Při zaplnění karty, funkce Loop Recording umožní přepsat nejstarší soubory nejnovějšími záznamy.

Transcend DrivePro 200 je vybaven pohybovým čidlem G-Sensorem který zaznamená náhle změnu rychlosti, nebo že došlo ke kolizi a automaticky spustí režim nouzového záznamu. Záznam v tomto režimu je chráněn proti náhodnému přepsání. Řidič může spustit nouzový záznam také ručně v případě vzniku události, která může vést k nehodě nebo jiné situaci.

Transcend nabízí funkci bezdrátového ovládání kamery DrivePro 200 pomocí smartfonu, tabletu nebo počítače. Bezplatné aplikace pro systémy Apple iOS a Android zajišťují přístup k záznamům kamery a umožňují náhled právě zaznamenávané nahrávky, přehrávání uložených souborů a jejich stahování a také upravení nastavení zařízení. Kamera do auta Transcend DrivePro 200 je vybavena rozhraním USB 2.0, které umožňuje připojení k počítači a video kabel, jenž je součástí dodávky umožňuje přehrávání filmů na televizní obrazovce.

Základní funkce produktu:

  • Zorný úhel 160°
  • Clona f/2.0 podporující nahrávání při slabém osvětlení
  • 7 skleněných čoček objektivu
  • 2,4pálcová barevný LCD displej
  • Pohybové čidlo G -Sensor pro detekci kolize
  • Wi- Fi komunikace a bezplatná aplikace DrivePro
  • Funkce nouzového záznamu
  • Vestavěný mikrofon a reproduktor
  • Cena: 3 500 Kč

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení