Menu

Galaxy S22: nový smartphone od Samsungu má být osazen fotoaparátem s technologií Olympus

19.07.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Galaxy S22: nový smartphone od Samsungu má být osazen fotoaparátem  s technologií Olympus

Galaxy S22: nový smartphone od Samsungu má být osazen fotoaparátem s technologií Olympus | foto: Gerd Altmann/Pixabay

Připravovaný špičkový model Galaxy S22 má být údajně vybaven fotoaparátem s rozlišením 200 MPx. Podle informačních úniků Samsung na vývoji spolupracuje s japonskou společností Olympus.

Samsung pravděpodobně do své vlajkové lodi řady Galaxy S22, modelu Galaxy S22 Ultra 5G, nainstaluje fotoaparát s rozlišením 200 MPx. Fotoaparát tak bude pořizovat fotografie s ještě větším rozlišením, než u předchozího modelu Galaxy S21. Ten má "jen" 108 MPx, ale přesto pořizuje vynikající snímky. Fotoaparát modelu S22 se má skládat z pěti objektivů.

Podle infromací serveru Pulse (pulsenews.co.kr, "Samsung’s Galaxy S22 rumored to be out in January, 2022 with Olympus camera") společnost Samsung hledala pro vývoj tohoto fotoaparátu technologického partnera. Informační úniky hovoří o tom, že se společností Samsung by měl spolupracovat japonský výrobce Olympus. Bylo by to poprvé, co by Jihokorejci požádali o pomoc s technologickým řešením focení jiného dodavatele.

Samsung Galaxy S22: oficiální představení bude pravděpodobně v lednu 2022

galaxys22

Renderovaný obrázek naznačuje, jak by mohla vypadat nová sestava fotoaparátu připravovaného špičkového modelu Samsung S22, který má být na trhu příští rok. Dodavatel technologie by měl být japonský Olympus. | Zdroj: Let's Go Digital

Samsung by tak pokračoval v trendu, který mezi výrobci chytrých telefonů nastavily už jiné firmy. Některé značky se v poslední době spojily se známými výrobci fotoaparátů, aby své telefony vybavily co nejlepšími technologiemi. Jedním z velmi významných spojení byla spolupráce mezi společnostmi Huawei a Leica.

Zatím není přesně známý termín, kdy bude nová generace Galaxy S22 představena oficiálně. Předchůdce byl prezentován v lednu 2021. Považuje se za tedy za velmi pravděpodobné, že nové modely budou veřejnosti ukázány v lednu 2022.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení