Menu

Galerie: První mini pracovní stanice

15.11.2016 14:12 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Galerie: První mini pracovní stanice

Galerie: První mini pracovní stanice | foto: CHIP

Malá pracovní stanice HP Z2 Mini přináší výkon serveru při rozměrech pouhých 5,8 x 21,5 centimetrů. Je určena CAD uživatelům a dalším profesionálům.

Společnost HP představila na akci Autodesk University světově první mini pracovní stanici HP Z2 Mini Workstation, která je určena CAD uživatelům a dalším profesionálům. Má pouze 5,8 cm vysoké šasi a je tak o 90 % menší než běžné provedení desktopů.

HP Z2 Mini Workstation staví na zařízení HP Z240 SFF, je minimálně dvakrát tak výkonná než běžné komerční mini PC a navíc má schopnost podpory až šesti displejů přímo ze zařízení. Pracovní stanice je vybavena procesorem nové generace Intel Xeon,  profesionální grafikou NVIDIA a je dostupná také s HP Z Turbo Drive pro schopnost rychlé práce s ukládáním objemných dat.

Ultrakompaktní stanice poskytuje uživatelům mnoho možností umístění: na stole či pod, integraci s HP Z displejem nebo umístění na zdi. Má tichý chladící systém (o 63 % tišší než HP pracovní mini PC). V Čechách bude dostupná od ledna 2017 v ceně začínající na 15 990 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.




Komerční sdělení