Menu

Garmin Edge 200: Levný cyklocomputer

29.09.2011 11:54 | Redakce Chip + Přidat komentář
Garmin Edge 200: Levný cyklocomputer

Garmin Edge 200: Levný cyklocomputer | foto: CHIP

Garmin představuje Garmin Edge 200, dosud nejjednodušší cyklistický GPS cyklocomputer, který ke svému fungování na kole nepotřebuje žádná externí čidla, ani kabely. Oproti běžným cyklocomputerům je Garmin Edge 200 navíc využitelný i při řadě dalších sportů.

Nejnovější model cyklocomputeru označený Garmin Edge 200 obsahuje integrovaný GPS přijímač, díky kterému během jízdy na kole poskytuje a zaznamenává informace o vzdálenosti, rychlosti, času, spálených kaloriích i projeté trase.

GPS cyklocomputer Garmin Edge 200 s černobílým displejem je lehký a stylový. Dokáže zaznamenat až 130 hodin jízdy a kdykoli umožňuje vyhledat údaje o poslední, nejdelší či nejrychlejší jízdě. Edge 200 je vybaven vysoce citlivým GPS přijímačem s technologií HotFix pro rychlejší náběh, USB rozhraním pro přenos dat a snadným dobíjením akumulátoru. Akumulátor vydrží na jedno nabití až 14 hodin provozu zařízení.

 

Nový GPS cyklocomputer je určen zejména pro ty, kteří jezdí pro zábavu a potěšení. I rekreační sportovci však chtějí dodat svým cyklistickým zážitkům na opravdovosti a chtějí vědět kudy se pohybovali, jakou rychlostí jeli a kolik zdolali kilometrů. Výhodou nového Garmin Edge 200 je jednoduchost a přesnost. Pro jeho zprovoznění nejsou nutná žádná čidla, kalibrace ani kabely. Navigaci stačí jen upnout na řidítka a spustit.

 

Všechny sportovce jistě potěší, že navigaci lze využít také při jiných sportovních aktivitách (běh, lyže, in-line brusle a další). Funkce Virtuální tréninkový partner umožňuje uživatelům přímo na trati soupeřit se svým starším nebo s cizím výkonem. I obyčejné tréninky se tak mohou proměnit v napínavý souboj. Všechna zaznamenaná data je Edge 200 schopen pomocí USB konektoru přenést do počítače a s využitím tréninkového serveru Garmin Connect (http://connect.garmin.com) jednoduše vyhodnotit nebo vzájemně sdílet s ostatními sportovci. Využití tréninkového serveru Garmin Connect je navíc k dispozici zcela zdarma.

 

Doporučená maloobchodní cena Garmin Edge 200 je 3.790 Kč s DPH.

Garmin Edge 200 bude k dispozici v listopadu 2011.

 

Technická specifikace

rozměry: 4.8 x 6.9 x 2.1 cm

hmotnost: 58,5 gramů

velikost displeje: 3,0x3,7 cm

rozlišení: 128x160 pixelů

odolnost proti vodě: IPX7

napájení LiIon akumulátor s výdrží až 14 hodin provozu

vysocecitlivý GPS přijímač s technologií HotFix

USB propojení s PC

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení