Menu

Ghostery Midnight: blokace sledování ve Windows s dodatečnou VPN

14.05.2020 08:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Ghostery Midnight: blokace sledování ve Windows s dodatečnou VPN

Ghostery Midnight: blokace sledování ve Windows s dodatečnou VPN | foto: CHIP

Ghostery si v průběhu let vybudovala jméno v oblasti nástrojů pro blokaci sledování v browseru. U služby Midnight jsou tyto možnosti rozšířeny na celý systém a doplněny službou VPN.

VPN a blokátory sledování slouží stejnému cíli: ochraně soukromí uživatele. Ghostery se v průběhu let etabloval na mnoha systémech přinejmenším jako nástroj pro blokaci sledování v prohlížeči. Díky službě Ghostery Midnight jsou funkce blokace sledování dat rozšířeny na celý systém Windows nebo macOS a doplněny VPN. Na rozdíl od jiných služeb VPN však ochrana sledování a VPN fungují nezávisle na sobě.

Stáhněte si: Ghostery Midnight

ghosterymidnight-logo

Ghostery Midnight 1.1.2 beta

CHIP hodnotí Dobrý

Ghostery je silná značka v oblasti blokace sledování. Ghostery Midnight je navíc rozšířen o službu VPN.

Stáhněte si

 

Výhody
blokuje sledování celého systému
blokuje reklamu
doplněna služba VPN
Nevýhody
málo VPN serverů
placená služba

Ghostery Midnight: tři v jednom

ghosterymidnight1

Ghostery Midnight kombinuje blokaci sledování a reklam spolu se službou VPN.

K použití služeb Ghostery Midnight je potřeba si vytvořit uživatelský účet. Ten si můžete vytvořit přímo v programu hned po jeho instalaci. Poté se přihlásíte a můžete začít nástroj používat. Ovládání je jednoduché a uživatelské rozhraní je přehledně strukturované. V přehledu jsou hned vidět jeho tři hlavní funkce: VPN, ochrana blokací sledování a blokace reklam.

VPN není aktivována předem, ale blokace sledování a reklamy ano. Máte k dispozici Ovládací panel, který můžete využít k zapnutí a vypnutí hlavních funkcí, a můžete si jeho prostřednictvím také zobrazit seznam aktivních programů v systému, chráněných Ghostery Midnight.

Co je praktické: v pravém horním rohu se nachází tlačítko, které můžete použít k pozastavení funkcí programu. Prostřednictvím vyskakovací nabídky to lze po dobu 30 minut, jedné hodiny nebo 24 hodin.

Blokovací seznamy proti sledování a reklamě

ghosterymidnight2

Jednotlivé programy mohou být z ochrany vyjmuty.

Ghostery pracuje se svou osvědčenou technologií a pro boj proti sledování a reklamě používá nejnovější seznamy, které jsou vždy doplněny aktualizacemi. Všimnete si, že v prohlížečích a programech najednou chybí reklama a pečlivě jsou blokovány různé trackery. Mnoho stránek se tak načítá rychleji, někde to ale může způsobit problémy.

V přehledu "My Applications" si můžete zobrazit statistiky pro všechny programy. Uvidíte zde, kolik trackerů a kolik reklamy bylo programem zablokováno. K dispozici je také možnost přechodu z ochranného režimu "Protected Mode" ke dvěma dalším možným režimům. Ghostery Midnight můžete pro vybrané programy deaktivovat nebo zapnout pouze monitoring. V tomto režimu jsou trackery pouze sledovány, ale nikoliv zastaveny. V současnosti nejsou další možnosti pro nastavení podrobnějších výjimek, například povolení jednotlivých webů.

Integrovaná VPN

ghosterymidnight3

VPN, která je také součástí nabídky, lze široce rozšířit.

Ghostery Midnight také nabízí službu VPN, která pracuje nezávisle na blokaci sledování. Za tímto účelem Ghostery nevytvořil svou vlastní infrastrukturu, ale využívá službu FoxyProxy. Ovládání je jednoduché. Stačí VPN aktivovat prostřednictvím Ovládacího panelu aplikace a vybrat server. V současnosti je k dispozici pouze šest míst, které lze dodatečně rozšířit. Podle Ghostery zaznamenává VPN pouze data o rychlosti přenosu dat, používaná pro optimalizaci služby. Jinak platí "No-Logs-Policy", tedy žádné záznamy o přenášených datech.

Z hlediska rychlosti VPN obsadila zhruba třetinu z 50Mb linky. Pokud byste chtěli jejím prostřednictvím získat přístup k nabídkám zahraničních streamovacích služeb, nejde to: například americký Netflix se nepodařilo spustit. VPN udržuje datový přenos v soukromí, neodhaluje žádné IP adresy ani informace o DNS.

Blokace sledování celého systému s mini VPN

Zajímavostí na Ghostery Midnight je, že blokuje celé zařízení. Blokace sledování a reklam se neomezují pouze na prohlížeče, ale fungují pro celý systém. V instalovaných programech budete také méně sledováni a přestanou se zde zobrazovat reklamy. Ghostery Midnight však neumožňuje konkrétní výjimky, je možné blokaci deaktivovat pro jednotlivé programy, ne ale pro konkrétní webové stránky.

Pro VNP je k dispozici pouze šest serverů, ale je rozšiřitelná. Není v současnosti doporučena pro streaming služeb. Cena za používání ve výši 14 USD/měsíčně je za Ghostery Midnight, který je momentálně stále ve verzi beta, poměrně vysoká.

mohlo by vás také zajímat: nabídka statisíců účtů služby zoom v darknetu – jak by uživatelé měli reagovat

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.