Menu

Gigabitový MU-MIMO router

02.11.2018 14:35 | Milan Loucký + Přidat komentář
Gigabitový MU-MIMO router

Gigabitový MU-MIMO router | foto: CHIP

Bezdrátový gigabitový MU-MIMO router podporuje standard 802.11ac a nese označení – TP-Link Archer C6.

Jedná se o Wi-Fi router s duálním pásmem AC1200, který je vybaven pěti anténami pro stabilní připojení a široké pokrytí. Je určen primárně pro malé firmy a moderní domácnosti, ve kterých propojí stolní počítače, notebooky, tablety, mobilní telefony, set-top-boxy, herní konzole, datové úložiště a smart televize.

Díky AC technologii umožňuje router Archer C6 bezdrátově připojit zařízení 3x rychleji než router se standardem N. Technologie MU-MIMO pak zajistí dvojnásobné účinnosti, kdy komunikuje až se dvěma zařízeními současně. To znamená souběžný přenos dat rychlostí 300 Mbit/s v pásmu 2,4 GHz a 867 Mbit/s v pásmu 5 GHz. Celková dostupná šířka pásma je finálních cca 1200 Mbit/s.

Čtyři externí a jedna interní anténa vysílají silný Wi-Fi signál napříč kancelářemi, budovou nebo bytem. Díky tomu lze využít připojení k internetu jak v obýváku, tak i venku na terase. Kombinace pěti antén poskytuje až o 40 % silnější signál v místech, kde s routery předešlé konstrukce již dochází k výpadkům nebo jsou již zcela bez signálu.

Pro rodiny s nezletilými dětmi je důležitá ochrana před nevhodným obsahem na internetu nebo na sociálních sítích. Router umožňuje pomocí klíčových slov ochránit přístup jak pro děti, tak i zaměstnance. Snadno lze vytvářet i seznam blokovaných uživatelů a omezovat rozsah přístupnosti webu.

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.




Komerční sdělení