Menu

Gimp: slučování snímků pomocí bezplatného grafického programu Gimp

25.07.2016 17:10 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Gimp: slučování snímků pomocí bezplatného grafického programu Gimp

Gimp: slučování snímků pomocí bezplatného grafického programu Gimp | foto: CHIP

Volně dostupný grafický editor Gimp je poměrně mocný nástroj, kterým můžete například i slučovat více snímků do panoramatického záběru s plynulými přechody. 

Začněte tím, že vytvoříte prázdný obrazový dokument pomocí »Soubor | Nový«. Pak otevřete oba snímky, které chcete sloučit v jeden. Následně klikněte v panelu nástrojů na nástroj »Výběr obdélníku« (jde o první vlevo nahoře v panelu nástrojů) a nastavte »Prolnout okraje« s poloměrem »100.0«. Nyní přejděte přes oblast obrazu, kterou chcete zkopírovat, a tlačítko myši přitom mějte stisknuté. Chcete-li zkopírovat levou polovinu (z nového snímku), je potřeba ponechat velkou vzdálenost k pravému okraji, a pokud si přejete kopírovat pravou část obrazu, ponechte hodně prostoru na levé straně. Tato oblast se stane transparentní, aby byl přechod přesný a hlavně plynulý. Potom pomocí klasické kombinace kláves [Ctrl]+[C] zkopírujte výřez obrazu a klikněte v prázdném snímku na »Upravit | Vložit jako | Nová vrstva«. Následně udělejte to samé s druhým snímkem. Ujistěte se, že jste udrželi vzdálenost k hranici obrazu na druhé straně. Poté správně sestavte obě vybrané vrstvy ve snímku a klikněte na příkaz »Sloučit vrstvy« v části »Obrázek«. Pak ještě můžete výsledek oříznout a optimalizovat pomocí funkcí v nástrojích »Barvy«, případně »Filtry«.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení