Menu

GIMP:následné snížení šumu ve fotografiích pomocí úprav

03.06.2015 13:47 | Pavel Trousil + Přidat komentář
GIMP:následné snížení šumu ve fotografiích pomocí úprav

GIMP:následné snížení šumu ve fotografiích pomocí úprav | foto: CHIP

Vysoký obrazový šum, přítomný v případě vysoké hodnoty ISO při fotografování, může být s minimálním úsilím odstraněn v GIMPu. 

Otevřete fotku v GIMPu a klikněte na »Barvy« v nabídce »Komponenty«. Pod »Dekomponovat« klikněte na »HSL« a potvrďte tlačítkem »Budiž«. Zakažte barevný tón a sytost v přehledu vrstvy tak, že můžete pracovat jen s kanálem jasu. Pak vyberte »Gaussovské rozostření« v nabídce pod »Filtry« a opět potvrďte tlačítkem »Budiž«. Nyní klikněte na »Maskovat rozostření« pod nabídkou »Filtry« a zvolte »Vylepšit«. Podle svých potřeb nastavte poloměr, míru a práh – zde musíte sami vyzkoušet optimální hodnoty. Následně vyberte »Doostřit« pod nabídkou »Filtry«.

V případě potřeby dosažení ještě lepších výsledků upravte i ostrost snímku. Klikněte na »Sloučit« v nabídce »Barvy« a »Komponenty«. Nakonec nastavte jako barevný režim »HSL«. Klikněte na »Budiž«, a váš snímek by měl mít méně šumu než před úpravou.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.




Komerční sdělení