Menu

Golem ožije

21.03.2018 16:18 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Golem ožije

Golem ožije | foto: CHIP

Pražské vývojářské studio DIVR Labs vyvíjí hru kombinující nejnovější dimenzi VR s pohybem ve skutečném světě, ve které se hráč ponoří do prostředí staré Prahy a potká legendárního Golema.

V loňském roce dostalo vývojářské studio DIVR Labs finanční investici ve výši 1 mil. USD na podporu vývoje projektu s globálním potenciálem v oblasti zážitkové „virtual reality“ (VR). A tak se pustilo do vývoje hry Golem VR, která kombinuje VR s pohybem ve skutečném světě. Hráč se v ní ponoří do prostředí staré Prahy a potká legendárního Golema. Dosud největší VR atrakce v Evropě bude spuštěna v pražském obchodě Hamleys Na Příkopě na přelomu dubna a května 2018. Cílem studia je následně distribuovat Golema a podobné koncepty her po celém světě.

 Pražské vývojářské studio DIVR Labs vzniklo v červnu 2016 a ještě v témže roce vypustilo do světa svůj první herní počin Blue Effect, který se stal rovněž první českou hrou vytvořenou speciálně pro virtuální realitu. Za založením společnosti DIVR Labs stojí Jan Galgonek, zakladatel a ředitel skupiny Adexpres Group, kterou v roce 2016 prodal mezinárodní skupině Dentsu Aegis.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení