Menu

Google bude hodnotit všechny aplikace před jejich vystavením v Obchodě Play

17.03.2015 17:13 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Google bude hodnotit všechny aplikace před jejich vystavením v Obchodě Play

Google bude hodnotit všechny aplikace před jejich vystavením v Obchodě Play | foto: CHIP

Podobně jako Apple začal Google již před několika měsíci kontrolovat všechny mobilní aplikace na výskyt škodlivého kódu a prověřovat jejich funkčnost, než je vystaví v Obchodě Play. Nově bude také hodnotit obsah aplikací.

Nové opatření poskytne rodičům informaci, jaké aplikace a hry jsou vhodné pro děti v různém věku. Na hodnocení spolupracuje Google s různými organizacemi a probíhá podobně jako v případě počítačových her nebo filmů.

googleage-nahled

Hodnocení aplikací v obchodě Play pokrývá běžná témata obsahu, jako jsou erotika, násilí, drogy, alkohol či hazard. Pokud v dané zemi nejsou zavedeny standardizované kategorie hodnocení obsahu, nahradí je Google doporučením minimálního věku uživatele, určeným na základě dotazníku vyplněného vývojářem aplikace. Pokud vývojáři odmítnou spolupracovat na hodnocení své aplikace, nebude v dané zemi do Obchodu Play zařazena.

Obrat z prodeje aplikací v Obchodě Play dnes přesahuje 7 miliard dolarů ročně a v porovnání s dřívějškem Google výrazně zpřísnil pravidla pro publikování aplikací. Stále ovšem nejsou tak přísná, jako v případě Apple App Storu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení