Menu

Google chce vyčistit Obchod Play: téměř 900 000 aplikací pro Android má být vyřazeno

18.05.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Google chce vyčistit Obchod Play: téměř 900 000 aplikací pro Android má být vyřazeno

Google chce vyčistit Obchod Play: téměř 900 000 aplikací pro Android má být vyřazeno | foto: The Average Tech Guy/Unsplash

Provozovatel aplikační platformy Obchod Play plánuje rozsáhlou úklidovou akci. Google chce odstranit téměř 900 tisíc aplikací pro Android. Kterých titulů by se to mělo týkat?

Z Obchodu Play zřejmě brzy zmizí velké množství aplikací pro Android. Společnost chce vyhodit všechny aplikace, jejichž poslední aktualizace proběhla před více než dvěma lety. Jak ukázal nedávný průzkum serveru CNET, počet dotčených aplikací je obrovský. Podle jeho výsledku bude po velkém úklidu na aplikační platformě Google Play o 869 000 aplikací méně.

Už dříve Google oznámil zpřísnění sankcí pro aplikace, které nebyly svými poskytovateli delší dobu aktualizovány. Nejprve Google oznámil, že aplikace, které neobdrží aktualizaci do října 2023, se už nebudou na platformě zobrazovat. Přímé vyhledávání by uživatelům Androidu také nepřineslo žádné výsledky. Aplikace by se v Obchodu Play objevily až po nové aktualizaci.

Některým aplikacím pro Android hrozí vyloučení: Google hodlá vyčistit obchod Play

updated

Obchod Play: plánovaným krokem Googlu by neměly být dotčeny nové aplikace a nejstahovanější tituly. | Zdroj: Mika Baumeister/Unsplash

Podobný krok oznámil nedávno i konkurenční Apple. I v Cupertinu se rozhodli ukončit nabídku aplikací, které už nebyly aktualizovány více než dva roky. Dotčeno je v App Store přibližně 650 tisíc titulů.

Obě technologické firmy k tomuto kroku přistoupily pravděpodobně z kapacitních a bezpečnostních důvodů. Zastaralé aplikace mohou obsahovat bezpečnostní chyby, které mohou poškodit jejich uživatele a jejich zařízení. Kromě toho takové aplikace zbytečně zabírají nemalé místo na serverech obou poskytovatelů.

Nicméně už v době, kdy se k tomuto kroku rozhodl Apple, existovala určitá snaha o reakci. Tento krok tvrdě zasáhne zejména nezávislé vývojáře, kteří sice na platformách nabízejí například hotovou hru, ale z nedostatku času ji nezvládají aktualizovat.

Zdroj: CNET

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Suck guugl

  PLAY je jedno obrovské smrdľavé smetisko s horou reklamného shittu

  Reagovat na komentář

  jak se ten google snaží

  Drzost googlu možná přesvědčí další uživatele, že google není jediným zdrojem aplikací pro android. A ani nejbezpečnějším, jak opakovaně vidíme, když se pravidelně provalí existence nějakého zavirovaného šmejdu v google play storu bez ohledu na bezpečnostní „kontroly“, které tam google údajně dělá.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení