Menu

Google čistí Obchod Play: staré androidové aplikace budou brzy blokovány

11.04.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Google čistí Obchod Play: staré androidové aplikace budou brzy blokovány

Google čistí Obchod Play: staré androidové aplikace budou brzy blokovány | foto: Đức Trịnh/Unsplash

Na aplikační platformě Google Play brzy dojde k důležité změně. Společnost informovala, že androidové aplikace, které nebyly dlouho aktualizované, budou brzy zablokované. Co to může znamenat pro uživatele?

Google se rozhodl pročistit Obchod Play od kostlivců. Podle informací koncernu všechny aplikace, které ani po uplynutí dvou let nedosáhly aktuální úrovně API, nebudou od 1. listopadu 2022 v Obchodu Play dostupné a nepůjde je tedy instalovat.

Tato změna se týká především nových uživatelů. Pokud už máte aplikaci ve svém zařízení instalovanou, budete ji moci používat i nadále bez jakýchkoliv omezení. Podle informací od Google je to z několika důvodů. Aplikace pro Android v Obchodu Play by měly mít vždy možnost plně využívat svůj potenciál z hlediska ochrany soukromí a zabezpečení. Pokud aplikace nejsou delší dobu aktualizovány, nelze to zaručit.

Cílem opatření je chránit uživatele před instalací aplikací, které tyto bezpečnostní standardy nesplňují.

Plánovaná změna v Obchodu Play by se většiny aplikací nEměla dotknout

gplayreducing

Blokováním neaktualizovaných aplikací chce Google zajistit, aby položky nabízené v Obchodu Play splňovaly bezpečnostní standardy společnosti. | Zdroj: Shiwa ID/Unsplash

Dobrou zprávou pro uživatele je, že nejoblíbenější androidové aplikace pravděpodobně nebudou tímto opatřením ovlivněny. Ve většině případů jsou pravidelně aktualizovány a opravovány. Vývojáři aplikací, které nebyly dlouho aktualizovány, budou o tomto kroku Googlu včas informováni a v případě potřeby jim budou poskytnuty potřebné prostředky ke včasné aktualizaci aplikací.

Vývojáři mají zároveň možnost prodloužit termín, od kterého by měla být jejich aplikace blokována, o šest měsíců. Mohou tak získat více času na provedení potřebných změn. V průběhu tohoto odkladu je ale nutné aplikaci aktualizovat. To je jediná cesta, kterou se lze vyhnout tomu, aby se stala obětí plánů Googlu na pročištění stahovací platformy od kostlivců.

Zdroj: Developers

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení