Menu

Google Play byl zcela přepracován: co mohou uživatelé Androidu očekávat

14.03.2022 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Google Play byl zcela přepracován: co mohou uživatelé Androidu očekávat

Google Play byl zcela přepracován: co mohou uživatelé Androidu očekávat | foto: Victoria_Borodinova/Pixabay

Google předělal svou platformu na stahování mobilních aplikací, Google Play. Změny by měly obchodu s aplikacemi prospět zejména v oblasti výkonu.

Uživatelé systému Android se mohou těšit na zvýšení výkonu v obchodě Google Play. Vývojáři zcela přepracovali jeho uživatelské rozhraní a použili k tomu systém Jetpack Compose. To byl v době rozhodování před dvěma lety poměrně odvážný krok, protože sbírka vývojářských nástrojů se v té době nacházela v rané fázi Alfa. Google o tom píše ve svém příspěvku na blogu. Použití Jetpack Compose, který vývojáři pro platformu Android používají k vytváření vzhledu aplikací, přináší pro platformu Google Play některé výhody.

V porovnání s předchozím stavem použila společnost Google k dosažení stejného výsledku o 50 % méně kódu. Pro uživatele systému Android to znamená, že by se měl zlepšit výkon platformy Google Play. Sám Google uvádí, že zejména vyhledávání nových aplikací a načítání obrázků by se mělo výrazně zrychlit.

Změny v Google Play: na co se mohou uživatelé Androidu těšit

jetpackcompose

Před dvěma lety přijalo technické vedení Google Play zásadní rozhodnutí o přepracování technologického základu stahovací platformy | Zdroj: mohamed Hassan/Pixabay

Kromě zvýšení výkonu by se podle informací od Google mělo v budoucnu snížit trhavé zobrazení grafiky anebo jiných chyb v zobrazení multimediálního obsahu. Nová technologie Play by se do budoucna měla stát základem i pro všechny ostatní funkce. Ačkoliv to Google prozatím jen naznačuje, je možné, že nový rámec přinese rozšíření možností pro další inovace.

V nadcházejícím období Google chce pečlivě sledovat vývoj v oblastech výkonu a rychlosti platformy Google Play. Pokud vše poběží dobře, budou mít vývojáři do budoucna ještě spoustu nápadů.

Zdroj: Android-developers.googleblog.com

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení