Menu
CHIP Speedtest

Google, Samsung, Huawei, Qualcomm: technologičtí giganti spolupracují na revolučním OS

29.10.2019 07:00 | Jiří Palyza
Google, Samsung, Huawei, Qualcomm: technologičtí giganti spolupracují na revolučním OS

O tom, že Google už nějaký čas pracuje na operačním systému s názvem Fuchsia, se ví. A to i přes to, že se v maximální možné míře vyhýbá podávat o vývoji jakékoliv informace.

Pro jaká zařízení je nový operační systém určen je zatím nejasné. Nicméně Googlu se podařilo pro vývoj zajistit partnerství s několika významnými technologickými společnostmi.

Někdo vnímá operační systém Fuchsia jako nástupce systému Android, pro mnohé jde ale o další platformu Googlu. Přesto se zdá, že to Goole myslí vážně, protože systém je už roky vyvíjen. Zda ho uvidíme ještě na chytrých telefonech, se pochybuje. Spíš na jejich nástupci, ať už je to cokoliv. To nám ovšem celou věc nezjednodušuje, naopak. Pozorovatelé mohou být ještě více zmatení.

Mezitím na Fuchsii pracuje i Huawei. Existuje veřejně přístupný vývojářský portál, který dokumentuje mnoho funkcí a základní strukturu operačního systému.

Samsung, Huawei, Sony a spol.: jde o renomované uchazeče o projekt Fuchsia?

googlefuchsia1

V tuto chvíli je o systému Google Fuchsia známo jen pár informací. Výrobce si veškeré informace velmi pečlivě střeží.

V současné době hledá Google další firmy pro celosvětové partnerství na vývoji projektu Fuchsia. Nový operační systém je na seznamu priorit ale i v jiných firmách, jak naznačuje nedávno publikovaný seznam mnoha významných hardwarových partnerů.

Najdete v něm jména jako např. Samsung, Huawei, Xiaomi, Sony, Sharp, Qualcomm a také ARM. Zdá se tedy, že Fuchsia se stává významným standardem, u kterého Google sází na stará partnerství.

Operační systém Fuchsia pravděpodobně nikdy neuvidíme na chytrých telefonech. Svou premiéru by ale klidně mohla oslavit na chytrých obrazovkách. Pro tento segment doposud neexistuje žádný jednotný standard. Do tohoto konceptu dobře zapadá i skutečnost, že Fuchsia byla dlouho známá jako operační systém pro zařízení ze skupiny internetu věcí.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení