Menu

Google uvolnil novou aktualizaci: obsahuje četná vylepšení pro všechny uživatele Androidu

14.04.2022 14:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Google uvolnil novou aktualizaci: obsahuje četná vylepšení pro všechny uživatele Androidu

Google uvolnil novou aktualizaci: obsahuje četná vylepšení pro všechny uživatele Androidu | foto: PhotoMIX-Company/Pixabay

Google vydal novou aktualizaci pro všechna zařízení, která běží na Androidu. Vylepšení se dočkal zejména Obchod Play.

Vývojáři Google poskytují pravidelné updaty pro své produkty a nejde jen o mobilní systém Android, ale také různé komponenty systému Google. Ty byly nyní rozšířeny o nové funkce a opravy chyb. K dispozici je seznam změn, které aktualizace obsahují, a popis všech nových funkcí.

Díky updatům systému Google jsou zařízení s Androidem bezpečnější a spolehlivější, a také získávají nové funkce. Patří sem aktualizace Googlu pro systém Android, Obchod Play a služby Google Play. Aktualizace systému Google jsou k dispozici pro smartphony, tablety, Android TV a Google TV, Android Auto, zařízení Wear OS a zařízení se systémem Chrome OS.

Update systému Google: co se mění pro uživatele Androidu

googleupdate

| Zdroj: USA-Reiseblogger/Pixabay

Nyní je tedy k dispozici dokument se změnami aktualizace systému z dubna 2022, který obsahuje mimo jiné následující položky:

Kritické opravy:
Opravy zabezpečení, ochrany soukromí a služeb, které se týkají správy a diagnostiky systému. K dispozici jsou pro komponenty Auto, telefon, tablet, TV a Wear OS.

Správa účtu:
– Přidání nových nastavení a oznámení pro šifrování dat v zařízení za účelem zvýšení zabezpečení hesel. Týká se to komponent Auto, telefon, tablet a TV.

– Součásti Auto a telefon získaly aktualizaci designu a vylepšené uživatelské rozhraní. Je přehlednější a srozumitelnější.

Obchod Play:
– Vylepšení funkce play-as-you-download, která umožňuje začít hrát hry už v průběhu jejich stahování, čímž se zkracuje čekací doba.

– Nové funkce pro objevování oblíbených aplikací a her.

– Optimalizace, které umožňují rychlejší a spolehlivější stahování, včetně instalace.

– Nové funkce v programech Play Pass a Play Points.

– Vylepšení fakturace v Obchodu Play.

– Neustálé vylepšování služby Play Protect, která by se měla starat o ochranu zařízení před infekcí škodlivým kódem.

– Různé formy optimalizace výkonu, opravy chyb, vylepšení zabezpečení a stability.

Vylepšení pro vývojáře aplikací

Nové funkce pro vývojáře aplikací Google a třetích stran, které v aplikacích podporují reklamy, analytiku a diagnostiku, strojové učení, umělou inteligenci a vývojářské služby, související se zabezpečením a ochranou soukromí.

Zdroj: Support.google.com

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení