Menu

Google versus Sonos: technologičtí giganti míří k soudu

12.06.2020 16:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Google versus Sonos: technologičtí giganti míří k soudu

Google versus Sonos: technologičtí giganti míří k soudu | foto: CHIP

Spor mezi společnostmi Sonos a Google se nadále vyhrocuje. Internetový gigant nyní vznáší obvinění proti výrobci reproduktorů. Reaguje tak na lednovou žalobu Sonosu na porušení několika patentů.

Patentový spor mezi výrobcem reproduktorů Sonos a Google eskaluje protitahem internetové firmy. Google ve čtvrtek podal žalobu na Sonos za porušování pěti patentů. Jedná se o výběr technických řešení z mnoha oblastí, a to včetně technologií pro vyhledávání oblíbených titulů v systémové aplikaci Sonos, řešení ochrany proti kopírování a redukci rušivých hluků v okolí během hlasových nahrávek.

Zdá se, že žaloba Googlu má posloužit více účelům. Jedním z nich je přirozeně protiútok s vlastními patenty na žalobu Sonosu ze začátku ledna. Další možností je ukázat, jak byl Google poškozen poté, co nabídl Sonosu pomoc při podpoře vývoje jeho produktů.

Sonos označuje Google za "lupiče"

googlesonos

Sonos obviňuje také Google z porušení celkem pěti patentů souvisejících s technologiemi reproduktorů.

Sonos žaloval Google začátkem ledna. Průkopník v technologii sdílených reproduktorů v domácnostech se zaměřil na technologii Chromecast, kterou lze použít k propojení reproduktorů v různých místnostech. Kromě chytrých domácích reproduktorů to jsou i chytré telefony Pixel od koncernu Google. V té době Sonos přihlásil pět patentů, které se zabývají řešením synchronizace několika reproduktorů například z pohledu nastavení hlasitosti nebo paralelního přehrávání hudby.

Sonos obviňuje Google, že odcizil jeho technologii, aby ji integroval do Google Play Music, a dále že tvrdě vyžadoval integraci Google Assistenta do produktů Sonosu včetně sdílení kompletního produktového plánu Sonosu na období šesti měsíců. A to i v situaci, kdy Google vyvíjel v oblasti reproduktorů vlastní konkurenční produkt. Začátkem tohoto roku šéf Sonosu, Patrick Spence, u antimonopolního úřadu potvrdil, že Google společnosti zablokoval možnost paralelního využití asistentů Amazon Alexa a Google Assistant ve stejnou dobu.

Po protiopatření Googlu vznesl Patrick Spence kritiku a vyjádřil se v tom smyslu, že Google byl kdysi inovativní, ale momentálně se chová tak, že by s ním byli jistě spokojeni i někdejší vůdci banditů.

Google je pro Sonos stále důležitým partnerem: na některých reproduktorech společnosti běží hlasový asistent internetového giganta. Více informací o vzájemném sporu společností se dočtete také na serveru TheVerge.com.

mohlo by vás také zajímat: chyba whatsapp – na internetu se objevily stovky tisíc telefonních čísel

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení