Menu

Google vs. Microsoft: Bezpečnostní válka na obzoru?

19.01.2015 19:13 | Karel Kovar + Přidat komentář
Google vs. Microsoft: Bezpečnostní válka na obzoru?

Google vs. Microsoft: Bezpečnostní válka na obzoru? | foto: CHIP

Bezpečnostní komunitu v nedávných dnech rozdělila taktika Googlu, který zveřejňuje zranitelnosti v systémech Windows od Microsoftu.

Během poměrně krátké doby zveřejnil tým Google Project Zero už třetí kritickou zranitelnost operačního systému Windows. Po dvou zranitelnostech pro Windows 7 a 8 byla nyní odhalena mezera týkající se systému Windows 8.1. Tento krok rapidně zvyšuje riziko kyberútoků na systémy Microsoftu minimálně do prvního úterý příštího měsíce, dokud Microsoft nevydá nové aktualizace.

Tým Googlu se hájí svou politikou, v rámci které jsou nalezené mezery automaticky zveřejňovány po 90 dnech od nahlášení.

Tuto strategii veřejně kritizoval Chris Betz, šéf bezpečnostní sekce Microsoftu – vadí mu, že i přes četné žádosti o posunutí termínu, Google zranitelnosti dále zveřejňuje – bez ohledu na bezpečnost uživatelů. Například i přesto, že Microsoft upozornil, že jedna z chyb bude opravena v pravidelné „patchovací“ úterý, Google (dle své strategie) zveřejnil zranitelnost o dva dny dříve.

Podle Microsoftu by měla být prioritou bezpečnost zákazníků a apeluje na vzájemnou spolupráci v této oblasti.

Podrobnější informace včetně vyjádření představitelů Googlu a Microsoftu najdete na adrese http://securityaffairs.co/…ws-flaw.html.

A jaký je váš názor? Považujete za důležitou zásadovost Googlu, nebo vám tato strategie připomíná dětinské naschvály na úkor uživatelů? Je toto jednání Googlu slučitelné s jeho motem „Don't be evil“?

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Reakce na Petr Kratochvíl:
  to jsou samozřejmě nesmysly, Google má asi tak 10000× více kódů než Microsoft, který má jen uzavřené a děravé Windows s NSA zadními vrátky

  Reagovat na komentář

  Asi nemá cenu diskutovta o tom, o kolik miliard řádků kódu více má Microsoft a jak se to projevuje v podílu chyb. Jde spíš o to, že Google je schopen zranitelnosti zveřejnit i když o pár dní má vyjít záplata…

  Reagovat na komentář

  Microsoft = korupce a katastrofální chyby

  Googlu Microsoft nic udělat nemůže, Google své služby v tak katastrofálním stavu nemá
  a Microsoft si své díry není schopen zalátat sám, tak musí trpět, logické

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení