Menu

Google zakáže kodek H.264 ve svém prohlížeči

12.01.2011 12:03 | Redakce Chip + Přidat komentář
Google zakáže kodek H.264 ve svém prohlížeči

Google zakáže kodek H.264 ve svém prohlížeči | foto: CHIP

Probíhají debaty o volbě video kodeku pro HTML5. Některé firmy však chtějí prosadit své právo na moc. První Microsoft, nyní i Google.

Pořád nevíme, který kodek nakonec půjde do základní specifikace HTML5 jako ten, který podporuje dekódování videa. Microsoft chce tlačit do standardu H.264, oznámil, že brzy bude vypuštěna nová verze jeho prohlížeče s číslem „9“. Tato verze nebude podporovat jakékoliv jiné formáty. Google se rozhodl provést podobný manévr.

Budoucí verze Google Chrome již nebude poskytovat podporu pro H.264. I když současná verze prohlížeče tento standard podporuje, v příští verzi ho ovšem Google plánuje zablokovat!  Google argumentuje své rozhodnutí tím, že „H.264 není otevřený formát, tak jako WebM, nebo Theora“.

Pravdivý argument, ale je správný?

Pamatujte, že nejdůležitější ze všeho je uživatel. A jsou tady prohlížeče, jako je Firefox, který netahá své uživatele do politiky a hádek o moc ve světě internetu ...

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení