Menu

Google zkrášlí váš telefon: Oprášte svůj smartphone s originální aplikací Tapety

04.05.2017 12:06 | Josef Mika + Přidat komentář
Google zkrášlí váš telefon: Oprášte svůj smartphone s originální aplikací Tapety

Google zkrášlí váš telefon: Oprášte svůj smartphone s originální aplikací Tapety | foto: CHIP

Stylový smartphone nepotřebuje mnoho - často bohatě stačí nápaditá originální tapeta. Nalézt ty pravé ale nebývá snadné. S aplikací Tapety (Wallpapers) od Googlu získáte vhodné fotografie zdarma. Bezplatná aplikace nyní dostala velkou aktualizaci a s ní také nové originální obrazy.

Je to pořád stejné: Tapety dodávané s telefonem jsou většinou abstraktní vzory a dvě nebo tři krajinky, které už po několika týdnech ani nechcete vidět. Rodinné fotografie jako pozadí jsou něco, co bylo „in“ někdy v roce 2010, a hledat na internetu krásné tapet s vhodným rozlišením je příliš namáhavé. V tomto ohledu nabízí bezplatná aplikace Tapety od Googlu významnou pomoc: S čerstvě vydanou aktualizací na verzi 1.1 dostanete k dispozici kolekce s mnoha novými obrázky pro krásné tapety, které vám pomohou osvěžit podobu vašeho smartphonu.

Google Tapety: Nejrůznější kategorie a ohromující satelitní snímky

V aplikaci můžete na první pohled vidět vaše aktuální tapety, které jsou aktivní například na domovské obrazovce nebo na zamčené obrazovce. Pro změnu najdete celou řadu kategorií s mnoha obrázky – ať už krásné fotografie z měst, architekturu, abstraktní obrázky nebo krajiny - v kolekci Google+ najdete vše, co byste chtěli mít. Můžete sáhnout i po vašich vlastních fotografiích, pokud tedy stále trváte na nějakých pěkných rodinných snímcích. Nové tapety lze nalézt především v kategoriích Krajiny, Města, Život a Textury.

Zvlášť ohromující je kategorie „Planeta Země“, kde Google poskytl spoustu leteckých pohledů z Google Earth, aby dokumentoval často známé krajiny ze zcela jiného úhlu pohledu – z hor a řek se tak stávají barevné abstraktní vzory. Kdo nechce mít stále stejnou tapetu, ten si může jednoduše aktivovat Denní tapetu. Tak vám aplikace přinese každý den na domovské obrazovce znovu nový obrázek. Komu se aktuální obrazy nelíbí, ten najde nyní v aplikaci tlačítko Aktualizovat, takže si může spustit náhodný výběr znovu. Takže si můžete svůj telefon každý den nastylovat a užívat si opakovaně různorodé vyhlídky na fantastické krajiny – v závislosti na vaší náladě.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení