Menu

Grafické karty Nvidia způsobují vysoké zatížení procesoru

14.08.2019 15:41 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Grafické karty Nvidia způsobují vysoké zatížení procesoru

Grafické karty Nvidia způsobují vysoké zatížení procesoru | foto: CHIP

Obvykle se doporučuje pravidelně aktualizovat ovladače grafické karty počítače. U některých uživatelů grafických karet Nvidia však aktualizace na verzi 430.39 způsobila pokles výkonu jejich systémů.

Podle spekulací na několika fórech může být příčinou tohoto jevu komponenta »nvdisplay.container.exe«, která patrně vede k přetížení procesoru. Jakou máte verzi ovladače, můžete zjistit například tak, že kliknete pravým tlačítkem myši na plochu a z nabídky vyberete »Ovládání panel NVIDIA«. Po chvíli se zobrazí informace o grafické kartě. Pak snadno zjistíte, jaký model grafické karty v počítači máte a jaká verze ovladače je momentálně v počítači nainstalována. Pokud se jedná o verzi 430.39 nebo starší, měli byste spustit aktualizaci ovladače. Provedete to tak, že otevřete stránku nvidia.com/Download/driverResults.aspx/147182 a zkontrolujete, zda vaše grafická karta patří k zařízením, která jsou aktuálně novou verzí ovladačů podporována, a to v záložce »SUPPORTED PRODUCTS«.

nvidia(1)-nahled

Pokud ano, klikněte na »DOWNLOAD« pro stažení ovladačů. Počítejte s tím, že balík s ovladači (aktuálně ve verzi 430.64) má asi půl gigabajtu. Stažený balík rozbalte a spusťte exe soubor. Po kontrole kompatibility systému a po schválení licenční smlouvy můžete následně nainstalovat aktualizaci ovladače. Aktualizace kontrolujte pravidelně.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení