Menu
CHIP Speedtest

PRÁVĚ V PRODEJI

Great Canon: čínský nástroj pro DDOS

12.04.2015 20:55 | Karel Kovar
Great Canon: čínský nástroj pro DDOS

Po DDOS útoku na server GitHub se objevily spekulace o novém čínském nástroji s označením Great Canon.

Většina zkušenějších IT uživatelů určitě ví, že čínští surfaři jsou k internetu připojeni přes speciální firewall, který dokáže blokovat nežádoucí provoz – například americké zpravodajské weby, které nejsou příznivě nakloněné tamějšímu režimu. Jak se ale zdá, filtrování provozu není jediná funkce, kterou tento firewall zvládne.

Po nedávném DDOS útoku na server GitHub se objevily náznaky, že Čína je schopna manipulovat komunikaci směřující na servery umístěné v Číně. A podle nejnovějších informací se tyto obavy potvrdily.

Součástí firewallu by prý mohl být i nástroj označovaný jako Great Cannon, který prý prozatím použit pouze jako nástroj k vytváření DDOS útoků, ale jeho možnosti mohou být teoreticky daleko širší.

Experti odhadují, že tento nástroj by mohl být schopen se zaměřit na konkrétní IP adresu a vkládat do příchozí komunikace malware. Jediným způsobem, jak fungování nástroje Great Cannon eliminovat, je používat šifrování internetové komunikace. Podrobnou analýzu nástroje Great Canon najdete na adrese https://citizenlab.org/…reat-cannon/.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení