Menu

Great Canon: čínský nástroj pro DDOS

12.04.2015 20:55 | Karel Kovar + Přidat komentář
Great Canon: čínský nástroj pro DDOS

Great Canon: čínský nástroj pro DDOS | foto: CHIP

Po DDOS útoku na server GitHub se objevily spekulace o novém čínském nástroji s označením Great Canon.

Většina zkušenějších IT uživatelů určitě ví, že čínští surfaři jsou k internetu připojeni přes speciální firewall, který dokáže blokovat nežádoucí provoz – například americké zpravodajské weby, které nejsou příznivě nakloněné tamějšímu režimu. Jak se ale zdá, filtrování provozu není jediná funkce, kterou tento firewall zvládne.

Po nedávném DDOS útoku na server GitHub se objevily náznaky, že Čína je schopna manipulovat komunikaci směřující na servery umístěné v Číně. A podle nejnovějších informací se tyto obavy potvrdily.

Součástí firewallu by prý mohl být i nástroj označovaný jako Great Cannon, který prý prozatím použit pouze jako nástroj k vytváření DDOS útoků, ale jeho možnosti mohou být teoreticky daleko širší.

Experti odhadují, že tento nástroj by mohl být schopen se zaměřit na konkrétní IP adresu a vkládat do příchozí komunikace malware. Jediným způsobem, jak fungování nástroje Great Cannon eliminovat, je používat šifrování internetové komunikace. Podrobnou analýzu nástroje Great Canon najdete na adrese https://citizenlab.org/…reat-cannon/.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení