Menu

Hack na iCloudu: podvodník stáhl více než půl milionu nahých fotografií mladých žen

30.08.2021 16:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Hack na iCloudu: podvodník stáhl více než půl milionu nahých fotografií mladých žen

Hack na iCloudu: podvodník stáhl více než půl milionu nahých fotografií mladých žen | foto: Pexels/Pixabay

V současnosti v USA probíhá soud s pachatelem, který je obviněn z krádeže více než 620 000 nahých fotografií a 9000 videí ze služby Apple iCloud, a jejich následného šíření.

Ve Spojených státech probíhá soud s mužem, který nelegálně získával a sdílel nahé fotografie a videa mladých žen. Čtyřicetiletý Hao Kuo Chi údajně získal přístup k iCloudovým účtům nejméně 306 obětí a stáhl přibližně 620 000 fotografií a 9000 videí. Píše o tom server Los Angeles Times (latimes.com) ve svém příspěvku s názvem "La Puente man steals 620,000 iCloud photos in plot to find images of nude women" s odvoláním na federální úřady. Chi uvedl, že na žádost uživatelů, se kterými se seznámil na internetu, neoprávněně pronikl do přibližně dvou set účtů. V online prostředí pachatel používal nick "icloudripper4you" a propagoval se jako osoba, která je schopná dostat se do účtů na iCloudu a ukrást z nich fotky a videa.

Chi podle soudních dokumentů přiznal, že ve spolupráci s dalšími spolupachateli použil k anonymní komunikaci zahraniční šifrovanou e-mailovou službu. Když narazili na nahé fotky a videa, uložené na účtech obětí, nazývali je "výhry", shromažďovali je a vzájemně sdíleli.

Chi údajně ke svým hackerským útokům používal phishingové útoky. Oběť obdrží e-mail, který podvodníci vytvoří podle firemního designu společnosti – často včetně loga, barevného schématu a písma. V tomto případě se Chi údajně vydával za zaměstnance zákaznické podpory společnosti Apple a přesvědčil své oběti, aby mu poslaly svá Apple ID a hesla.

iCloud: hackerovi hrozí vysoký trest vězení

icloudhack

Podvodník používal pro neoprávněné přístupy do iCloudu phishingové útoky. | Zdroj: Robinraj Premchand/Pixabay

Ze soudních dokumentů vyplývá, že FBI se podařilo identifikovat dvě adresy Gmailu, použité pro phishingové útoky. Obsahovaly více než 500 000 e-mailů, z nichž přibližně 4700 obsahovalo uživatelská jména služby iCloud a související hesla.

Podle deníku Los Angeles Times se tento podvod provalil už v roce 2018. V té době se na pornografických webových stránkách objevily nahé fotografie jedné celebrity. Vyšetřovatelé následně zjistili, že k účtu iCloud oběti se někdo dostal z domu, kde pobýval Chi. 5. srpna se Chi přiznal k jednomu případu podvodu a třem případům neoprávněného přístupu k chráněným počítačům. Za každý z těchto trestných činů hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    názor

    Nešlo by o nic, kdyby stahoval oblečené fotografie?

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení