Menu

Hack sledovacího kotníkového náramku pro odsouzené

15.08.2015 10:57 | Karel Kovar + Přidat komentář
Hack sledovacího kotníkového náramku pro odsouzené

Hack sledovacího kotníkového náramku pro odsouzené | foto: CHIP

Mezi nejzajímavější prezentace na letošním hackerském DefConu patřila ukázka, jak obelstít sledovací náramky pro domácí vězení.

V rámci svého vystoupení bezpečnostní výzkumník William "Amm0nRa" Turner demonstroval, jak je možné obelstít sledovací náramek, který v USA dostávají vězni odsouzeni k domácímu vězení. Tento na první pohled dokonalý sledovací systém lze ale poměrně snadno obelstít. Turnerovi se podařilo pomocí sociálního inženýrství získat náramek od tchajwanské společnosti GWG International, která tato zařízení vyrábí a pak už mu nic nebránilo pustit se do prozkoumávání jeho „vnitřností“. Podrobnosti o postupu zkoumání a všech tricích při tom použitých najdete buď na webu NetSecurity (http://www.net-security.org/secworld.php?id=18766) nebo přímo v Turnerově přednášce na DefConu(https://media.defcon.org/DEF%20CON%2023/DEF%20CON%2023%20presentations/Speaker%20&%20Workshop%20Materials/AmmonRa/DEFCON-23-ammonRA-How-to-hack-your-way-out-of-home-detention.pdf)

Poznámka: Turner přiznal, že společnost GWG International před DefConem na zranitelnost neupozornil, protože má s tímto postupem špatné zkušenosti. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení