Menu
CHIP Speedtest

Hackeři manipulují automobily

17.10.2010 17:51 | Redakce Chip
Hackeři manipulují automobily
Studenti univerzit ve Washingtonu a v Kalifornii objevili závažné bezpečnostní trhliny v palubních počítačích moderních aut.

Hackerům se pomocí zmanipulovaných řídicích příkazů podařilo dálkově řídit téměř všechny funkce. Dokázali tak například vozidlo zrychlit, změnit doraz volantu a zamknout dveře. Poněvadž jsou všechny systémy v moderních autech řízeny elektronicky, neměl řidič v žádném případě možnost tyto změny vrátit zpět – například uvést v činnost brzdy nebo otevřít dveře zevnitř. Při napadení využili studenti dílenské rozhraní palubního počítače. V dalším případě se jim podařilo přes bezdrátové senzory tlaku v pneumatikách rádiem dopravit datové pakety do interního systému počítačové sběrnice. Ohroženy jsou téměř všechny značky automobilů, neboť mnohé jejich díly jsou standardizovány. Stanovisko výrobců není dosud známo.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení