Menu

Hackeři manipulují automobily

17.10.2010 17:51 | Redakce Chip + Přidat komentář
Hackeři manipulují automobily

Hackeři manipulují automobily | foto: CHIP

Studenti univerzit ve Washingtonu a v Kalifornii objevili závažné bezpečnostní trhliny v palubních počítačích moderních aut.

Hackerům se pomocí zmanipulovaných řídicích příkazů podařilo dálkově řídit téměř všechny funkce. Dokázali tak například vozidlo zrychlit, změnit doraz volantu a zamknout dveře. Poněvadž jsou všechny systémy v moderních autech řízeny elektronicky, neměl řidič v žádném případě možnost tyto změny vrátit zpět – například uvést v činnost brzdy nebo otevřít dveře zevnitř. Při napadení využili studenti dílenské rozhraní palubního počítače. V dalším případě se jim podařilo přes bezdrátové senzory tlaku v pneumatikách rádiem dopravit datové pakety do interního systému počítačové sběrnice. Ohroženy jsou téměř všechny značky automobilů, neboť mnohé jejich díly jsou standardizovány. Stanovisko výrobců není dosud známo.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení