Menu

Hacking pro každého

24.05.2010 04:55 | Redakce Chip + Přidat komentář
Hacking pro každého

Hacking pro každého | foto: CHIP

V loňském roce se na trhu s malwarovými nástroji stále častěji objevovaly nástroje pro provádění hackerských útoků. Téměř kdokoli může zakoupit sadu on-line a začít ji používat k provádění důmyslných útoků.

Výhodou těchto nástrojů je také jejich snadné použití. Podle Symantecu patří mezi nejčastěji používané sady nástrojů Zeus. Mezi další důmyslné nástroje patří i sady Spyeye a Fragus. Zajímavé je, že mezi sadami existuje i konkurence. Některé sady mají funkce pro vypnutí nebo zachytávání komunikace dalších sad, které již počítač napadly.
A k čemu lze takové nástroje využít? Například sada Zeus umožňuje přizpůsobit binární soubor malwaru a vytvoření velkého množství variant. V roce 2009 společnost Symantec například vysledovala 90 000 různých binárních souborů vytvořených pomocí sady Zeus. Toto číslo naznačuje, že u bezpečnostních nástrojů je důležitá i integrace zabezpečení založeného
na hodnocení.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení