Menu

Hacknuto fórum Epic games

19.07.2015 13:09 | Karel Kovar + Přidat komentář
Hacknuto fórum Epic games

Hacknuto fórum Epic games | foto: CHIP

Neznámí útočníci hackli fórum společnost Epic Games, stojící například za hrami Gears of War nebo Unreal Tournament. Kam všude se hackeři dostali prozatím není známo. 

Když se na fóru oblíbených Epic games, stojících za hrami Infinity Blade, Gears of War, nebo Unreal Tournament objevila zpráva, že z důvodů provádění údržby bude fórum chvíli mimo provoz:

We’re performing some Epic maintenance tasks. Everything will be back shortly!

nikdo se příliš nevzrušoval. Jak se ale později ukázalo, důvodem odstávky rozhodně nebyla běžná údržba. Fórum totiž hackli neznámí útočníci a (pravděpodobně) získali přístup ke všem datům - uživatelským jménům a heslům, e-mailovým adresám a datům narození. Krátce poté obdrželi uživatelé upozornění, že „pravděpodobně“ došlo k hacku a že by si měli změnit heslo – a to nejen na stránkách fóra, ale na dalších místech, kde používají stejné heslo. Experti navíc varují před zvýšeným rizikem phishingových e-mailů. Další podrobnosti najdete na http://www.hotforsecurity.com/blog/epic-games-forum-hacked-change-your-online-passwords-an-beware-of-phishing-12283.html

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení