Menu

Cenový šok u iPhonu 14? Nové smartphony Apple pravděpodobně budou o hodně dražší než předchůdci

11.07.2022 17:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Cenový šok u iPhonu 14? Nové smartphony Apple pravděpodobně budou o hodně dražší než předchůdci

Cenový šok u iPhonu 14? Nové smartphony Apple pravděpodobně budou o hodně dražší než předchůdci | foto: Sahej Brar/Unsplash

Na podzim Apple představí novou řadu iPhone 14. Podle renomovaného analytika budou nové smartphony výrazně dražší než předchozí generace.

Fanoušci Applu by se na podzim mohli dočkat cenového šoku. Analytik Dan Ives prozradil deníku Sun, že podle jeho informací budou modely iPhone 14 přibližně o 100 USD dražší než stávající generace 13. Podle Ivese jsou důvodem vyšší výrobní náklady firmy Apple spolu s přetrvávajícím nedostatkem čipů a komplikacemi v dodavatelských řetězcích výrobců.

Zasvěcený člověk z oboru, Ben Wood, si také myslí, že zvýšení cen nových modelů iPhonu je možné. Zároveň ale zdůrazňuje, že se Apple nakonec může rozhodnout zcela jinak a cenu nenavyšovat. Podle jeho mínění musí Apple učinit několik "těžkých rozhodnutí", týkajících se cenové politiky.

iPhone 14: jaké modely Apple na podzim představí?

iphonemini

Další z nezodpovězených otázek zůstává, zda Apple v řadě iPhonu 14 představí i model mini. | Zdroj: Marcel Strauß/Unsplash

Kromě ceny zatím také není jasné, kolik modelů iPhonu Apple na podzim představí. Loni byla součástí řady 14 i levnější varianta mini. Mnozí insideři ale předpokládají, že by od této verze výrobce letos mohl upustit a místo ní představit iPhone 14 Max.

Zatím se jedná o pouhé spekulace. Samotný Apple se k cenám jako obvykle do této chvíle nevyjádřil. Až do podzimního uvedení na trh si tedy můžeme myslet cokoliv.

Zdroj: The Sun

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení