Menu

Samodestrukce Apple Watch: proč je dobré nyní updatovat

17.02.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Samodestrukce Apple Watch: proč je dobré nyní updatovat

Samodestrukce Apple Watch: proč je dobré nyní updatovat | foto: shinya/Foter.com

V současné době trápí chytré hodinky Apple Watch chyba, která jim zabraňuje v nabíjení. Společnost Apple nyní pomohla aktualizací. Je dobré ji provést co nejdříve a zabránit tak poškození akumulátoru.

Hodinky Apple Watch získají důležitou aktualizaci. Na modely 5 a SE se dostala chyba, která může zabránit nabíjení hodinek. Nyní Apple uvolňuje aktualizaci, která by měla tuto chybu odstranit. Na své vlastní stránce podpory Apple informuje, jak zkontrolovat, zda se to týká i vašich hodinek a jak aktualizaci provést.

K chybě může dojít v okamžiku, kdy hodinky přejdou do režimu energetické rezervy. To lze aktivovat buď ručně, nebo se tak stane automaticky v případě, kdy je už akumulátor hodinek příliš vybitý. Poté se zobrazuje pouze čas a všechny ostatní funkce se deaktivují, dokud se hodinky opět nenabijí. Po plném nabití se ale v některých případech stávalo, že hodinky stále nepřepínaly z režimu energetické rezervy na normální provoz, případně se nabíjení v rezervním režimu vůbec nespustilo.

Co dělat v případě, kdy se problém týká vašich hodinek

applewatchsuicide

Po úspěšné aktualizaci by měl režim energetické rezervy opět fungovat hladce. | Zdroj: StockSnap/Pixabay

Pokud by pokyny od Apple nevedly k cíli a aktualizace hodinek se nedařila, je také možné na stránce podpory požádat o opravu hodinek. V takovém případě bude ale potřeba je odeslat na určenou adresu. Servis provede jejich kontrolu a v případě uznání garanční opravy hodinky po servisním zásahu odešle zpět zákazníkovi.

I v případě, že nemáte se svými Apple Watch žádné problémy, ale stále používáte starší firmware, velmi se doporučuje aktualizace softwaru. Poté by k uvedené chybě vůbec nemělo dojít.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.