Menu

HDR efekty pro obrázky z mobilu: prémiová aplikace je dočasně zdarma

18.12.2020 16:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
HDR efekty pro obrázky z mobilu: prémiová aplikace je dočasně zdarma

HDR efekty pro obrázky z mobilu: prémiová aplikace je dočasně zdarma | foto: Pexels/Pixabay

Vylepšování obrázků v telefonu nemusí být komplikované. Dnes existuje spousta praktických aplikací, které to zvládnou v několika krocích. Jedna z nich je momentálně na Google Play zdarma: Simply HDR *akce už skončila*

Zkratka HDR znamená High Dynamic Range (vysoce dynamický rozsah) a je označením efektu, kdy dochází k zesílení barevné reprodukce snímku, a tím i zastínění částí, které se nachází mezi světlými a tmavými body. Snímek tak získá efekt větší barevné intenzity, než při použití klasické snímací techniky. Jinak se podobného efektu dosahuje skládáním více snímků, pořízených s různými expozičními časy.

Existují ale také programy a aplikace, které mohou tento efekt napodobit. Jednou z nich je Simply HDR: aplikace se normálně prodává za 85 Kč, ale dočasně je na Google Play k dispozici bezplatně. Před jejím stažením se ale raději ubezpečte, zda bezplatná akce stále platí. Je časově omezená a vývojář aplikace se může kdykoliv rozhodnout o jejím ukončení a aplikaci opět zpoplatnit.

Stáhněte si: Simply HDR

simplyhdr-logo

Plná verze Simply HDR, aplikace pro Android 3.999

CHIP hodnotí Dobrý

Pomocí praktické aplikace pro Android dáte svým obrázkům ze smartphonu "pořádnou šťávu".

Stáhněte si

Simply HDR: více dynamiky vašim fotkám

simplyhdr1

Pomocí aplikace Simply HDR dodáte svým snímkům oblíbený efekt HDR. | Zdroj: Simply HDR/Google Play

Aplikace automaticky zpracuje vaše snímky a dodá intenzitu jejich barvám, čímž dosáhne efektu podobného HDR. Pokud snímek otevřete přímo v aplikaci, efekt se aplikuje okamžitě. Klepnutím na symbol hvězdy můžete vybírat mezi různými šablonami, které jsou rozděleny do více kategorií. Efekt HDR je k dispozici v mnoha úrovních, uměleckých variantách nebo černobílém provedení.

Méně někdy může být více: pokud se vám snímek nelíbí a účinek efektu je příliš silný, stačí uprostřed v nabídce klepnout na tlačítko s "hamburgerovou" ikonou a zobrazí se dva posuvníky. Ty vám pomohou nastavit požadovanou intenzitu efektu a jeho rozsah.

Simple HDR určitě není nejlepší foto editor pro Android. Nabízí mnoho šablon, ale některé se liší jen v drobných detailech. Ve výchozím nastavení jsou efekty nastaveny velmi intenzivně a je potřeba je trochu potlačit. Ale protože je aplikace dočasně zdarma, je určitě dobré ji vyzkoušet.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení